Kamyonun kasasında bulduğu kediyi 5 yıldır dükkanında besliyor

Kamyonun kasasında bulduğu kediyi 5 yıldır dükkanında besliyor

SİNOP Sinop’ta hayvansever bire bir esnaf, 5 yıl evvel yanındaki tıpkı işletmeye materyal getiren kamyonun kasasında fark ettiği yavru kediyi sahiplenerek işletmesinde beslemeye başladı. Gelişigüzel 5 yıl geçirdiği ve ‘Cimcime’ ismini verdiği kedi, işletmenin sevinç kaynağı oldu.

Sinop’ta fotoğrafçı dükkanı sahibi Sinan Akil Baliğ, 5 sene önceki komşusu olan işletmeye gereç getiren kamyonun kasasından kedi sesi geldiğini duydu. İçeri baktığında çocuk bire bir kedinin olduğunu gören Ergen, kediyi sahiplenerek dükkanında beslemeye başladı. Gelişigüzel 5 sene geçirdiği pisik ile yavrusu, dükkanın sevinç kaynağı oldu. İsmini ‘Cimcime’ koyduğu kediyle tanışmasını anlatan esnaf Sinan Akil Baliğ, “Yanımızda tıpkısı işletme vardı, Samsun’dan bu işletmeye haftada bir kamyonlar geliyordu. Kamyonun kasasında tıpkı kedi sesi duydum, baktığımda bu cimcimeyle tanıştık. Yavruydu, 5 sene ilk hikayemiz orada başladı. Sonra tığ bunu dükkanda büyüttük, biraz sonraları hamile olduğunu gördük. 3 kıta kedi yavruladı” diye konuştu.

İşletmesini taşıdıktan sonraları iki yavru kedinin yıpranmamış yeri benimsemediği amacıyla gittiğini belirten Ergen, “Ailenin bireyleri kendisine şu anda ben ve iki kedimiz, burada bu arada yaşıyoruz. Bunun adı Cimcime, diğerinin adı Vakur. Fert bir kedidir. Çokça yaramazlıkları yoktur, dükkanda yemeklerini yerler, burada yatarlar. Onların her ahit burada aynı köşeleri var bizde” dedi.

Share: