Japon çıkmaz dansçıları Kapadokya’da eylem sundu

Japonya’de “Sevinç Yayımcı Adamlar” namına bildik iki yabanlık çıkmaz raks ekibinin Kapadokya’da yıldızlı havada sunduğu gösteriyi turistler izledi.

Nevşehir’in Ürgüp ilçesindeki Üç Güzeller mevkisinde planlı etkinlikte, kostümlerini giyen Tony Atsushi ve ??Keizo Shogen, çalgı eşliğinde gösteri yaptı.

Tony Atsushi, gazetecilere, 2009’dahi Japonya’üstelik başladıkları gösterileri değişik ülkelerde bile sunduklarını söyledi.

Türkiye’nin, musahabe ettikleri 34. mevki olduğunu kaydeden Tony Atsushi, “Japonya’de çokça eylem yapıyoruz. Yavuklu değil, müzikli bire bir raks gösterisi yapıyoruz. Bu yüzden apayrı ülkelerde dahi düzenleyebiliyoruz. Kapadokya’dan evvel Ankara’de aktiflik gerçekleştirdik. Türk çocukları uç tınlamalı ve hareketliydi. Bu gösteriden çokça mutlu olduk.” dedi.

Keizo Shogen ise Türkiye’üstelik bulunduğu amacıyla heyecanlı olduğunu, Kapadokya’dan sonraları gidecekleri değişik yerlerdeki programlarını başarıyla tamamlamaya odaklandıklarını söyledi.

Japon ikili, yarın Ürgüp Belediyesi Kültür Merkezi, gelecek günlerde ise Pamukkale, İzmir ve İstanbul’de dahi eylem sunacak.

Share: