İzmir’deki vinç kazasında ölen Saika Sarı’nın cenazesi Bitlis’te defnedildi

İzmir’in Bornova ilçesindeki inşaatta vincin kırılması sonucu meydana gelen kazada yaşamını yitiren Yıldırım Soluk’nın (38) cenazesi, memleketi Bitlis’te toprağa verildi.

Evli ve 4 bala babası olan Solgun’nın cenazesi, otopsi işleminin tamamlanmasının ardından İzmir Adli Tababet Kurumundan alınarak, uçakla Van’a, buradan da Bitlis’in Adilcevaz ilçesine bağlı Karaşeyh köyü yazlık mezrasındaki evine götürüldü.

Helallik alınmasının arkası sıra Bitlis’in Çakal Armudu ilçesine getirilen Soluk’nın cenazesi, Abdurrahman Gazi Camisi’nde kılınan cenaze namazının peşi sıra kaza mezarlığında ailesi ve yakınlarının gözyaşları beyninde babasının kabrinin yanına defnedildi.

Solgun’nın amcası Izzet Soluk, gazetecilere, kazada ihmalinin olduğunu ati sürerek olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

Yeğeninin ve gayrı işçilerin hayatını kaybetmesinin üzüntüsünü yaşadıklarını dile getiren Soluk, şunları kaydetti:

“Kazada yüklenici firmanın ihmali var. Bunların denetimleri yapılsın. Tığ da davacıyız. İhmalden 6 hayat öldü. Yeğenim, inşaatlarda fiilen ailesinin geçimini sağlıyordu. Akrabamız olan Baykal Ruz de ayrımsız kazada hayatını kaybetti. O birlikte Ankara’dahi defnedildi. Çok üzgünüz.”

Share: