İzmir yerli haberi: Gaziemir Belediyesi’nin “Cv Bank” Birimi, Geleceğini Kuran Zihayat Kadınlar Projesi’ne Dahil Oldu

Türkiye’bile eğitimde ve istihdamda saha alamayan zinde kadınların soylu erki ve toplumsal hayata katılımlarını artırmayı hedefleyen Geleceğini Kuran Zinde Kadınlar Projesi’ne, Gaziemir Belediyesi dahi CV Bank Birimi ile dahil oldu.

“İnsana uygun hisse senedi ve hesaplı büyüme” hedefiyle yola çıkılan proje, Eş ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Faaliyet ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı hisse senedi birliğinde, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sabancı Vakfı eliyle yürütülüyor. Proje kapsamında Adana, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, Konya, Mardin, Trabzon, Van ve İzmir uçucu mülk seçildi.

Projenin İzmir ayağını yürüten Konfedere Milel Kalkınma Programı İzmir Meydan Izlence Yetkilisi Itimat Küçüktok, BM Kalkınma Programı Projeler Müdürü Rağbet Karaarslan, Emek ve Sosyal Düzenlilik Bakanlığı İstihdam Politikaları Ünite Uzmanı Esra Sermin Ağababa, Sabancı Vakfı Proje Yöneticisi Simla Yavaş’ın saha aldığı takım Gaziemir Belediyesi CV Bank İstihdam Ofisi’nin çalışmalarını yerinde aramak üzere Gaziemir Belediyesi’ne musahabe etti. Grup, Gaziemir Belediyesi Matbuat Işaret ve Halkla İlişkiler Müdürü ve CV Bank Sorumlusu Oktay Bilgin ile görüştü. Görüşmenin ardından Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda’nın birlikte onaylama vermesiyle Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi, projeye dahil oldu.

“KADIN İSTİHDAMI ÖNCELİĞİMİZ”

Projeyi değerlendiren Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda de kadının içtimai hayatın gelişigüzel alanında bulunması için çalışmalar yürüttüklerini, CV Bank’ın bile özellikle bu konuya yoğunlaştığını belirterek, “Çalışmalarımızın Konfedere Uluslar, Sabancı Vakfı gibi mefret kurumlar yoluyla de görülmüş olmasından balaban memnuniyet duyuyoruz. İstihdamda yenilikçi gelişmeler amacıyla CV Bank İstihdam Ofisimizin çalışmalarını sonuna büyüklüğünde destekliyorum. Bu proje ile imdi kadının eğitim ve gelişim olanağına kavuşacağına inanıyorum” diye konuştu.

Gaziemir Belediyesi CV Bank Birimi Sorumlusu Oktay Bilgin ise bu projede meydan almaktan saygınlık duyduklarını vurgulayarak, “CV Bank Birimi, temas geçen zaman daha çok vatandaşımızın iş sahibi olması amacıyla eke tıpkısı tavassut görevi görüyor. Hem iş verenle hem de hisse senedi arayan yurttaşlarla duygudaşlık kuran bire bir çalım olduk. Belediyedeki ekibimizin da özveren çalışmasıyla sayı farkı rastgele kamer 100 vatandaşımızı, sonuç 16 kamer içre bin 620 vatandaşımızın iş sahibi olmasına tavassut ettik. Bu çalışmalarımızın Birleşmiş Milel Programı marifetiyle birlikte görülmüş olmasından şişman bahtiyarlık duyuyoruz. Geleceğini Kuran Zinde Kadınlar Projesi’ne cesim katkılar sunacağımıza inanıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: