İzmir domestik haberleri | İzmir’deki Bitlis Lansman Günleri’nde Tatvan standına alçak ilgi

İzmir’de bu yıl 5.’si düzenlenen Bitlis Tanıtım Günleri’nde vatandaşlar Tatvan standına bunaltıcı sargı gösterdi.

İzmir Karşıyaka Bostanlı Iş Alanı’nda açılışı yapılan ve 24 Ilk Teşrin Pazartesi haset akıbet bulacak Bitlis Tanıtım Günlerinde Tatvan Belediyesi ve Tatvan Kaymakamlığı standını binlerce güç mülakat etti. Vatandaşların ve protokol üyelerinin bati ilgi gösterdiği Bitlis Lansman Günlerinde Şehremini Mehmet Sakıncasız Geylani, bu nev organizasyonların Bitlis’in tanıtımında balaban yardım sağlayacağını söyleyerek memnuniyetini dile getirdi.

Başkan Geylani, “Pandemi nedeniyle 2 yıldır düzenlenmeyen Bitlis Tanıtım Günleri sayesinde hem İzmir’deki Bitlisli hemşerilerimizin yurt özlemini gidermiş olacağız hemde İzmirli vatandaşlarımıza memleketimizi göre tanıtacağız. Tanıtım günlerini ülfet edenler Bitlis’in kültürünü, yemeklerini, yerli mahsullerini ve hassaten havasına bu fuar sebebiyle kavuşmuş olacaklar. Hemşehrilerimizin tıpkı nebzede olsa sıla özlemini giderebildiysek ne bahtiyar bize” dedi.

İzmir’deki tanıtım günleri 24 Ekim Pazartesi son bulacağını ifade eden Başbuğ Geylani, “Bu müddet zarfında İzmir ve andıran çevresinde kıvrak Bitlisliler ile İzmir halkı fuar alanını konuşma ederek Bitlis’i elan yakından tanışıklık fırsatı yakalayacak. Tekmil vatandaşlarımızı doğunun incisi Tatvan standına bekliyoruz’ dedi. – BİTLİS

Share: