İyi Tümen Ardahan İl Başkanı’na Müteveccih Saldırının Görüntüleri Ortaya Artık

ÖZKAN KARAKAYA

İYİ Tümen Ardahan İl Başkanı Sivri Polat’a yönelik yumruklu saldırının asayiş kamerası görüntüleri ortaya imdi. Görüntülerde, üç saldırganın Çelik’ı beklediği, arabasına yaklaştığı tam iki saldırganın Polat’a edisyon attığı ve elan sonra kendilerini bekleyen tıpkısı araçla görüngü yerinden uzaklaştıkları görülüyor.

Ölçüsüz Çelik, 10 Eylül Cumartesi haset, diyaliz tedavisi için gittiği Ardahan Devlet Hastanesi’nin önünde üç kişinin yumruklu saldırısına uğramıştı. Çelik, saldırının peşi sıra yaptığı açıklamada, şunları kaydetmişti:

“Bir Iki önce diyalizden çıkarken kimliği belirsiz 3 emanet aracılığıyla saldırıya uğradım. Benim kimse ile kişisel bire bir hesabım, kimseyle temas kavgam, algı-verecek davam namevcut. Bu saldırının politik olduğunu düşünüyorum. Er ya bile geç bu sefihane saldırıyı yapanlarla tabiatıyla ki yüz yüze geleceğiz. Yiğitçe karşımıza çıkamayan alçaklar, yer savunmasız olduğum anda saldırıya geçtiler. Tabiatıyla ki seçme şeyin ayrımsız bedeli tamam. Devletimiz ve polislerimiz araştırmayı yapıyor, inşallah genişlik güdük zamanda failler yakalanacak ve tığ birlikte kendilerini tanımış olacağız.”

Baş Döndürücü Çelik’a yönelik saldırının asayiş kamerası kayıtları ortaya çıktı. Görüntülerde, hastaneden sâdır Polat’ı üç saldırganın beklediği görülüyor. Saldırganlardan biri, arabasına yaklaştığı tam Çelik’a tahakküm atıyor. Farklı bire bir agresif üstelik yere düştükten sonraları Çelik’ı yumrukluyor. Üç saldırgan, çevredekilerin arkalama koşması üstüne koşarak olay yerinden kaçıyor ve biraz ilerde kendilerini bekleyen otomobile binerek görüngü yerinden uzaklaşıyor.

Saldırganlar hakkında şikayette bulunan Katmerli Çelik, kendisini çarpma edenlerden A.Ç.’nin Iğdır’de yakalandığını, gayrı zanlıların yakalanması için inanma güçlerinin araştırmasının bitmeme ettiğini söyledi.Share: