İYİ Partili isimden akse çıkaracak sözler: Akşener aday olsun diye bastırıyoruz

2023 yılının haziran ayında yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde kulislerde etken günler yaşanıyor. Cumhur Reisi Erdoğan Cumhur İttifakı’nın adayı olduğunu açıklarken, Millet İttifakı’nın adayı ise elan belirsizliğini koruyor. Ilkin CHP lideri Eksiksizlik Kılıçdaroğlu görünmek amacıyla tam aykırılık liderleri ise namzet gösterecekleri ismi, intihap tarihinin belli olmasından bilahare açıklayacaklarını belirtiyor.

“AKŞENER NAMZET OLSUN DİYE BASTIRIYORUZ”

Gelişmeler dikkatle izleme edilirken geçtiğimiz günlerde İYİ Partili iklim başkanlarının 14 Kasım’da liderleri Meral Akşener’i cumhurbaşkanlığına namzet namına gösterecekleri istikbal sürüldü. Son adına namzetlik konusunda İYİ Parti İl Başkanı Sevecen Kötü de önemli bir çıkışta bulundu. İsmail Saymaz’a mütekellim Kötü, “Akşener aday olsun diyerek bastırıyoruz. İYİ Fırka kendisine, adayımızın olması gerekir. Adaysız seçime giremeyiz” dedi.

“KILIÇDAROĞLU’NUN KAZANAMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”

“CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu niye istemiyorsunuz?” sorusuna ise Çirkin şu sözlerle yanıt verdi: “Kılıçdaroğlu’na saygımız var. Düz bire bir kerem adamı. Amma kamuoyu yoklamalarında Erdoğan’dan geride. Kılıçdaroğlu’nun kişiliği, mezhebi ve siyasi görüşüyle İYİ Fırka’nin sorunu namevcut, olamaz. Kazanamayacağını düşünüyoruz. Benzeri siyasal akıntı ahzetmek amacıyla seçime girer. Kendisini riske atmaz”

AÇIKLAMALARIYLA ADAYLIĞA YEŞİL IŞIK YAKIYOR

Her fırsatta adaylık sinyali veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise geçtiğimiz haftalarda “Çıktığım bu yolda benimle misiniz? Evet benimle olun ya yolumdan çekilin” diye niteleyerek partililerine seslenmişti. Kılıçdaroğlu’nun bu açıklaması kulislerde namzetlik ilanı olarak yorumlanmıştı. CHP lideri bir eksantrik konuşmasında ise “Altılı masa ismim üstünde uzlaşırsa hazırım. Devletin lacerem yönetilmesi gerektiği belli” ifadelerini kullanmıştı.

Share: