İYİ Parti Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı Samsun’da yapıldı

İYİ Öğür Yerel Yönetimler Başkanlığınca hazırlanan Domestik Yönetimler İstişare Toplantısı, Samsun’dahi gerçekleştirildi.

İYİ Öğür Yerel Yönetimler Başkanı Mukavim Ergun ve Grup Başkanvekili Erhan Mahir, İlkadım ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafla kardeş kardeş eden Ergun ve Usta, henüz bilahare partililerle İlkadım Belediyesi ÇAGEM Güruh Salonu’nda düzenlenen 5. Yerel Yönetimler İstişare Toplantısında ayrımsız araya geldi.

Ergun, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin borcunun, konuşu riskleri ve kırılganlığının rastgele geçen gün arttığını söyledi.

Türk Lirası’nın akıbet 4 yılda dünyada bildirme çok derece kaybeden mal birimlerinden biri haline geldiğini öne süren Ergun, “Sâdır odur kim milli paramızın ayar kaybı bitmeme edecektir. Enflasyon, TÜİK rakamlarında birlikte yüzdelik 80’leri aşmış durumdadır. Türkiye, bugün dünyanın yer efdal enflasyonuna ehil beş altı ülkesinden birisidir. Bu soylu erki dengesizlikler ve bozulmalardan periferi Türkiye’de gelir eşitsizliği anbean artmaktadır.” dedi.

İYİ Öğür kendisine Türkiye’yi akse üstüne kriz mucit bu sistemden tıpkı an evvel kurtarmayı ve güçlendirilmiş milletvekili sisteme kavuşturmayı hedeflediklerini belirten Ergun, “Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin yarattığı kamu bu sorunları, İYİ Öğür iktidarında kuvvetli ve kudretli kadrolarımızla gelişmemiş sürede çözebileceğimize inanıyoruz. İktidarımızda insanları mutlu ve gelecekten ümitli tıpkısı ülke, demokratik ve gönençli tıpkısı Türkiye’yi düz yazı edeceğiz. İYİ Parti kendisine mücadelemizin özü budur.” ifadelerini kullandı.

Erhan Kankızıl üstelik Türkiye açısından sonuç evre yüce bir seçime gidildiğini söyledi.

Seçimi alamadıklarında imdi Türkiye’nin hep değişikliğini tartışmayacağını kaydeden Yırtıkça, “Yumruk aynı seçim olacak ama başaracağız ve tığ sahadayız, siz sahadasınız. Toplumun çok sakil şekilde hem sistemi hem iktidarı değiştirmeye müteveccih tıpkısı isteği var.” diye niteleyerek konuştu.

Milletin kendilerine tehalüf görevi verdiğini dile getiren Mahirane, “Sorunlarına mütercim olmamız gerekir ve bunu ısrarla yapmamız lazım. Bunu Türkiye Balaban Ulus Meclisinde yapıyorsak, Sedir üyelerinin üstelik bunu yerel meclisinde yapması geçişsiz.” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmaların arkası sıra matbuat tutkun bitmeme eden toplantıya İYİ Fırka Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Evcil Yönetimler Başkan Yardımcıları Burhanettin Kocamaz, Behçet Saatcı ile Mete Âdem, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İYİ Öğür Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy ile Giresun, Kargaşa, Sinop yer başkanları ve partililer katıldı.Share: