İyi Fırka İstanbul İl Başkanı Kavuncu: Zaman Özgürce Parti Kurup Siyasa Yapabiliyorsak Bu, Atatürk’ün Kurmuş Olduğu Cumhuriyet’in Nimetidir

EDDA SÖNMEZ

İYİ Öğür teşkilatları, partinin 5’inci bünye sene dönümünü, el ve ilçelerindeki Atatürk anıtlarına çelenk sunarak kutladı. Taksim’deki Cumhuriyet Altını Anıtı’nda yapılan törende konuşan İYİ Fırka İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, “Atatürk Anıtı’na çelenk artırmak çok manidar ve çok nadir. Çünkü zaman biz özgürcesine, bağımsızca tıpkısı öğür kurup, siyaset yapıp öz sesimizi duyurabiliyorsak bu, Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet Altını’in nimetidir. Bunun farkındayız. Bunun bilincindeyiz. O şuurla, o azimle, o coşkuyla birlikte mücadelemize bitmeme ediyoruz” dedi.

İYİ Fırka İstanbul İl Başkanlığı, partinin 5’inci bünye yıl dönümü zımnında bugün Taksim’deki Cumhuriyet Altını Anıtı’nda merasim düzenledi. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha bilahare İYİ Öğür İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Cumhuriyet Altını Anıtı’na çelenk sundu.

Bartın’daki dramatik kazada hayatını kaybeden 41 beyaz zehir emekçisinden muhit bu yıl umumi merkezin tebrik töreni yapmama kararı aldığını söyleyen Kavuncu, şöyle konuştu:

“İYİ PARTİ’NİN KURULUŞUYLA BU ARADA TÜRKİYE’DE BİRÇOK SİYASİ YÜK DEĞİŞTİ: Şu anda Türkiye’dahi eş zamanlı olarak 81 ilde ve tüm ilçelerde 5. yıl kutlama törenlerimiz yapılıyor. Temas devlet ve kaymakamlık, özlük bulunduğu yerdeki Atatürk anıtlarına çelenk bırakarak bu kutlamayı gerçekleştiriyor. Atatürk Anıtı’na çelenk tasarruf etmek çokça manalı ve haddinden fazla eşsiz. Çünkü zaman tığ özgürce, bağımsızca aynı tümen kurup, yöntem yapıp özlük sesimizi duyurabiliyorsak bu, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet Altını’in nimetidir. Bunun farkındayız. Bunun bilincindeyiz. O şuurla, o azimle, o coşkuyla üstelik mücadelemize devam ediyoruz. Beşinci yılımızı tamamladık. Çokça sağlam. Bu şartlarda buralara geldik. Amma Allah’a şükür, gani kim da kurduk. İyi kim üstelik İYİ Öğür doğdu. İyi ki de İYİ Öğür var oldu. İYİ Fırka’nin kuruluşuyla bu arada Türkiye’birlikte birçok siyasi angarya değişti.

TÜRKİYE’NİN 13’ÜNCÜ CUMHURBAŞKANI MİLLET İTTİFAKI’NIN ADAYI OLACAK: Büyükşehir belediyelerinde ve birçok belediyede değişimler oldu. Budun İttifakı’nın o anlamda kazanımları oldu. Zaman, Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme intikal gene konu oldu, ruzname oldu. ve inşallah Türkiye’nin 13’üncü Reisicumhur de bu mücadeleyi veren Millet İttifakı’nın adayı olacak. Bu azim ve kararlılıkla bizler mücadelemize devam ediyoruz. Balaban teessürat atlattık. Haddinden Fazla nazik iftiralara uğradık. Nazik mücadelelerle şüpheli salonlardan çıkarak ve korkusuz tıpkı kadının, umumi başkanımız Sayın Meral Akşener’in başlatmış olduğu mücadeleyle bugünlere büyüklüğünde geldik.

İYİ PARTİ TÜRK SİYASETİNİN GELECEĞİNİN PARTİSİ OLMUŞTUR: Benim aslında yaşadığım bildirme mehabetli, altını resmetmek istediğim duygum şu, şurası hissediyorum; 5 yıla bu şekilde ulaştık. İYİ Parti, Türk siyasetinin geleceğinin partisi olmuştur. Önümüzdeki dönemde, Türkiye’ye rağbet ettiğimiz o huzurlu, mutlu ve dallı güllü, gülen yüzlerin olduğu, insanların mutlak tıpkı şekilde yaşadığı tıpkısı ülke haline getirme mücadelemiz bitmeme edecek. Dünyaya açık, dünyadaki gelişmeleri strateji eden, ideolojik bağnazlıklardan arınmış ve Cumhuriyet Altını’in anne ilkelerine sahip sâdır bir siyasal partiyi umum birliğiyle muhafaza ettik. ve şundan güvenli olun, bizler bugün bu mücadeleleri veriyoruz. Ferda çocuklarımız, haddinden fazla daha ateş parçası ve kurumsal ayrımsız İYİ Parti çatısı altında bu ülkeyi inşallah geleceğe taşıyacak.”

Share: