İtfaiye ekiplerini karşılayan Büyükkılıç: “Can olmamak için taş atılmak geçişsiz”

Depremin dalan üssü Kahramanmaraş’ta çalışmalarını mütemmim Kayseri İtfaiyesi ekipleri şehre döndü. Ekipleri karşılayan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, fert anlar yaşayarak, “Birey olmamak amacıyla taş koyulmak lazım” dedi.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen ve “asrın felaketi” adına nitelendiren 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremlerin arkası sıra Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığından 14 miftah ve 71 personel Kahramanmaraş’a anbean çalışmalara katıldı. 16 çağ süresince enkazlarda faaliyet tay tay arabası ekipler, 37 kişiyi çöküntü altından çalışkan çıkardı. Görev sürelerinin tamamlanmasının peşi sıra şehre dönen ekipleri, uray önünde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç karşıladı. Ekipler ile yegâne bir tane tokalaşan Büyükkılıç, çalışmalarından yağlık itfaiye erlerine teşekkürname etti.

Başkan Büyükkılıç, “Depremin olduğu geçmiş saatten itibaren talimatımızla yollara düşüp Kahramanmaraş’ımıza hem itfaiye aracı hem arama istirdat ekipmanlarıyla ulaşmaya çalışan ve basit vasıl ayrımsız kadro namına gönüllerde saha ettiniz. Henüz görev yerinize varmadan olayların akıntı ettiği zelzele bölgesinde yaralılarımızı istirdat, oradaki tabloyu ‘Nasıl olur dahi henüz hafif şekilde atlatırız?’ anlayışı içerisinde fedakarca yapmış olduğunuz çalışmalardan dolayı herhangi bir birinize değişik teşekkürname ediyor, alnınızdan öpüyorum. Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ve Kurtarma ekibi adına gönüllerde vadi ettiniz. Sunulan görevleri adeta kusursuz şekilde yaptınız. Toplamda 37 kardeşimizi canlı adına kurtardınız. Maatteessüf ulaşılan cenazelerimiz var. Gönlümüz herkesi kurtarmaktı ama takdiriilahi. Oradaki tabloyu de biliyoruz, şartları birlikte biliyoruz. Kış ve zıt şartlarda hizmet verdiniz. Sunulan fariza istikametinde İskenderun’a gezmek kanalıyla oluşan yangını söndürme yönünde fedakarca himmet gösterdiniz. Yakınlarımızdan ve oradaki yetkililerden takdir topladınız. Biz Kayseri halkı namına sizlere minnettarlık duyuyor, teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmasında kimi vakit fert anlar aktif Başbuğ Büyükkılıç, “Birey olmamak amacıyla taş tevessül etmek geçişsiz, taş. Ben taş değilim. Yakışan insancasına olarak üzerimize düşeni fayrap etmek” ifadelerini kullandı. – KAYSERİ

Share: