İstanbul’da tedavi edilen maden işçilerinden 2’si normal odaya alınacak

İstanbul’dahi otama edilen beyaz zehir işçilerinden 2’si normal odaya alınacak

Genel Beyaz Zehir İşçileri Sendikası Genel Sekreteri Ertan Kaya, “Tedavisi bitmeme eden 2 işçi normal odaya alınacak, durumları iyiye gidiyor”

İSTANBUL – Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’nde tedavisi bitmeme fail 6 eroin işçisi ile ilgilendiren yapış olduğu ülfet sonrasında açıklama eden Genel Eroin İşçileri Sendikası Umumi Sekreteri Ertan Kayaç, “Tedavisi devam fail 2 iştirakçi normal odaya alınacak, durumları iyiye gidiyor” dedi.

Tedavisi devam eden işçilerin yakınlarına ziyaretler sıklıkla bitmeme ediyor. Sabahleyin saatlerinde hastaneye ziyarette mevcut Genel Beyaz Zehir İşçileri Sendikası Genel Sekreteri Ertan Kayaç işçilerin durumu ile ait yapmış olduğu açıklamada, “41 şehidimiz var. Devamında da 6 arkadaşımızın dahi buradan sağ selamet çıkması kader olacaktır inşallah. Ülkemiz ve milletimizin herhangi bir devir çalışanları ve üretenleri olduk bu çalışmalarda ızdırap belalar geçiriyoruz. Biz bu hissiyat içerisinde strateji ettiğimiz ve izleme edeceğimiz noktaların da yeri ve zamanı geldiğinde takipçisi olmaya her antlaşma çıkar yol edeceğiz. Ego bu hissiyat ile şehitlerimizin ailelerine başsağlığı diliyorum hastanede yatan kardeşlerimize ivedi şifalar diliyorum. Amasya’nın, Bartın’ın, Zonguldak’ın başı sağlıklı olsun diyorum. Esenlik durumları ile ilgilendiren temas etmek gerekirse 6 arkadaşımızdan 2 arkadaşımız normal odaya alınacak. Özge arkadaşlarımızın da süreci devam ediyor, aldığımız bilgilere göre onların süreci ince olacak amma beklemede olacağız” dedi.

Share: