İspanyol ekipten duygulandıran paylaşım: Kahramanlar onlar

İspanya’dan gelen ve arama-istirdat çalışmalarına muttasıl bitmeme eden kurtarıcılara Türk halkının ikramı duygulandırdı. Giderek yarışan ve dinlenmeye vakitleri olmayan İspanyol kadro, evcil halkın kendilerine sunduğu etli pide için teşekkürname ederek “Unutmayın, kahramanlar onlar. Tığ hemen sizlerin umuduyuz” dedi.

Dünyanın ciharıyek yanından Türkiye ve Suriye’nin kuzeybatısını etkileyen zelzele felaketi sonrasında zelzele bölgelerine akış eden taharri-istirdat ekiplerinden duygulandıran ve umut veren paylaşımlar yapılıyor.

Yavaş Yavaş yarışan, dinlenmeye ve gerekseme gidermeye vakitleri sıfır İspanya’nın Bomberos GIRECAN taharri-kurtarma ekibi, yerel halkın kendilerine sunduğu etli pideyi paylaşarak “Bu yiyecekleri götürmemiz amacıyla yolda bizi adeta durdurdular… kahvaltı ve tatlı parasını vermemize izin vermiyorlar… bütün el müstacel durum ekipleri oldu. Unutmayın, kahramanlar onlar. Biz çabucak sizin umudunuz” mesajını Twitter’da paylaştı.Paylaşım kısaca 8 milyon görüntülenirken İspanya’nın Ankara Büyükelçiliği ise paylaşıma “Hayvan Türk misafirperverliği, samimi” notunu düştü. Binlerce sosyal iletişim araçları kullanıcısı ise “Sağlık olsun. Içki olsun, birey olsun, gösterişli bilek olsun” tarzında yorumlar yaptı.

Share: