İran tabiiyetli 5 şüphelinin vücudundan 683 kapsül maden çıktı

Erzurum’da düzenlenen operasyonda, vücutlarından 6 kilogram 955 gram ağırlığında 683 kapsül eroin çıkan İran uyruklu 5 meşkûk tutuklandı.

İl Inanma Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, batı illerine maden nakli özne güç ve araçlara yönelik çalışmaları kapsamında Erzurum- Erzincan yağız yolunda aplikasyon gerçekleştirdi.

Bu çerçevede tıpkısı otomobilde durumlarından şüphelenilen ve araçlarında yapılan aramada çantalarından “tokluk hissi veren” ve “iç temizleyici” ilaçlar sâdır İran uyruklu Mehdı B, Mılad F. ve Sıraus G. gözaltına alınarak hastaneye götürüldü.

Çekilen röntgen filmlerinde şüphelilerin vücutlarında 62 kapsül beyaz ve 210 kapsül afyon sakızı olduğu belirleme edildi.

İç organlarının temas tarafına yayıldığı belirlendi

Röntgen çekimlerinde maden kapsüllerinin şüphelilerin neredeyse çöz organlarının değme tarafına yayıldığı belirlendi.

Doktor ve polis, vücutta yegâne seferde bu kadar gebe miktarda maden görmenin şaşkınlığını yaşadı.

Gözetim altına alınan ve röntgenleri çekilen şüphelilerin vücudundan parça parça “dışkılama” yöntemi ile uyuşturucular çıkarıldı.

Zanlıların hastanedeki işlemleri sürerken Narkotik Suçlarla Savaş Şubesi ekiplerinin beceri ve fiziki takiplerinde, ayrımsız yöntemle yine tıpkısı güzergahtan eroin götürüleceği bilgisi alındı.

Bunun üzerine aplikasyon noktasında durdurulan bire bir otobüste, koltukta yerleşme şekilleri ile hal ve hareketlerinden şüphelenilen İran uyruklu Masoud T. ve Soleman O. gözaltına alınıp hastaneye götürüldü.

Vücuda metal sokma yöntemi şaşırttı

Yapılan kontrollerde ve röntgen çekimlerinde, şüphelilerin vücutlarından 411 kapsül afyon sakızı olduğu belirlendi.

İlk operasyonda ve ikinci operasyonda yakalanan zanlıların, uyuşturucuları bugüne büyüklüğünde rastlanılmayan “kolonoskopi” yöntemiyle vücutlarına soktukları değerlendirildi.

Şüpheliler şifahane kontrollerinde ise vücutlarına uyuşturucunun baygınken konulduğunu ve hangi büyüklüğünde miktarda uyuşturucunun vücutlarına doldurulduğunu bilmediklerini kanıt etti.

Doktor nezaretinde 5 zaman süren “dışkılama” yöntemiyle vücutlarından 6 kilo 955 gram ağırlığında 683 kapsül uyuşturucu çıkartılan 5 kaba, emniyete götürüldü.

Buradaki işlemlerinin arkası sıra adliyeye çıkarılan zanlılar tutuklandı.Share: