İnşaat ustasının sahiplendiği köpek, çocuk kediye da üvey anne yapıyor

Düzce’nin Kaynaşlı ilçesinde hayat dolu inşaat ustası Hamdi Görgülü’ın yavruyken sahiplendiği ve doğum fail köpeği, trafik kazasında anneleri ölen çıkmaz kedilerinden birini üstelik emzirerek büyütüyor.

Merkez Mahallesi’nde bağımsız milletvekili evde oturan evli ve 3 bala babası yapım ustası Münevver, kısaca 2 sene evvel D-100 kara yolunun Bolu Dağı mevkisinde oğlunun bulduğu çocuk köpeği sahiplenerek büyüttü.

“Hera” ismini verdiği köpeği aynı kamer geçmiş 9 çocuk dünyaya getiren Okumuş, vesile çarpması sonucu annelerini kaybeden 3 yavru kediye bile bakıyor.

Toplamda 12 yavru hayvanı olan Entelektüel, bir dolaşma bala kedilerden birinin köpeği “Hera”yı emdiğini görünce sangılık yaşadı.

Yavrularının dışında kedilerden birine de annelik yapan köpek, çocuk hayvanı günde benzeri yol emzirerek büyütmeye çalışıyor.

“Rastgele sabah geliyor, annesi üzere kediyi emziriyor”

Hamdi Kültürlü, AA muhabirine, sokak hayvanlarını haddinden fazla sevdiğini, onlara bakmanın daha çok kendisi üzere uğraşı haline geldiğini anlattı.

Sokaktan gelen hayvanları kafasız çevirmediğini nâkil Aydın, “Hera’mızı, baktım büyüttüm yavruları oldu. Sokaktan kedilerimiz geldi. Tıpkı kediye annelik yaptı, büyüttü. Onu emzirdi. 3-4 modül elan pisik geliyor amma onları yanaştırmıyor. Amma birine benzeri kişi yavrusu gibi annelik yaptı. Karnı acıktığı devir emziriyor.” dedi.

Köpeğinin, kedileri esasta sevmediğini amma bu kedinin rappadak gelip emmeye başladığını dile getiren Görgülü, “Ona patırtılı çıkarmadı. Pisik, benzin, yem derken amiyane büyüdü. Rastgele sabahleyin geliyor, annesi gibi kediyi emziriyor, o de emiyor gidiyor.” ifadelerini kullandı.

“Hayvanlara lütfen bakalım, iyesiz bırakmayalım”

Işıklı, yıllardır sürekli baktığı hayvanlarından bazılarının gitgide sahiplenildiğini de belirterek, şunları kaydetti:

“Buradan herkese sesleniyorum. Zooloji bizim amacıyla haddinden fazla muhteşem. Onlara lütfen bakalım, iyesiz bırakmayalım. Önümüz kış, hayvanat haris sokakta yatıyor, yolda makine çarpıyor. Bunlarla ilgilenmemiz gerekiyor. Sonuçta tığ varsak onlar dahi var. Yemler çokça fiyatlı. Ego onlar aç kalmasın diye eve un almadım, mama aldım. Barışma şartları baskı ama onlara benzemek geçişsiz. Tamamıyla emzirdiği yavruları var diye çaça alıyorum. Ego bunu yapabiliyorsam bütün yapabilir. Haddinden Fazla baskı tıpkı nitelik değil.”

Share: