İnci öğretmen, boyadığı okulunu yıpranmamış eğitim bilimi-tedrisat yılına hazırladı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde sarıklı İnci Görgün, görevli olduğu rustik mahalledeki Kesmekaya İlkokulunun aut cephesini ve sınıflarını boyadı.

Geçen yıl açıklayan kura sonuçlarında ilçeye 20 kilometre uzaklıktaki Kesmekaya İlkokuluna atanan derslik öğretmeni Görgün, tatil dönüşü boyası şiddetli durumdaki okul binası amacıyla say başlattı.

Kolları sıvayan Görgün, aldığı boyalarla öğrencilerin de yardımıyla okuldaki sınıfları ve okulun dış cephesini boyayarak kullanılmamış yetişek-öğretim yılına hazır ayla getirdi.

Sınıf öğretmeni İnci Görgün, AA muhabirine, okulu yeni terbiye-tedrisat yılına amade ayla getirdikleri için bahtiyar olduklarını söyledi.

Öğrencilerle ekol binasının aut cephesi ve sınıflarını boyadıklarını anlatan Görgün, şöyle konuştu:

“Okulumuzun duvarlarını çocuklarımın hayalleri üzere güzelleştirip renklendirmek istedim. Binamızı boyarken çokça eğlendik, boyamaya sevgimizi, emeğimizi ve azmimizi kattık ve bunları yaparken üstelik çocuklarla beraber eğlendik. Yıpranmamış yetişek-talim yılı geçenlerde başlayacak ve istedim ki çocuklarımız bu yıl elan iyicene ayrımsız sınıfta elan domuzuna tıpkı okulda yetişek alsın. Bunun için dahi okulumuzu renklendirdik. Eminim ki çocuklarım geldiklerinde gördükleri elvan karşısında elan coşkulu, mutlu ve ümitli olacaklar. Çocuklarımızın hayallerindeki renkleri biz okulumuzun duvarlarına nakşettik. Amacımız çocuklarımızın görüntü güçlerinin elan geniş olması ve bu renkleri hayatlarına yansıtmalarıdır. Umarım kullanılmamış terbiye-öğretim dönemi hepimize güzellikler getirir.”

Meslek binasındaki boyanın eskidiğini söyleyen 3. derslik öğrencisi Eyyüp Küntaş ise pentür yaparken haddinden fazla eğlendiklerini dile getirdi.

4. dershane öğrencisi Sırma Kaylan bile “Okulumuzun boyanması gerekiyordu, öğretmenimizle beraber pentür yaptık. Hem eğlendik hem sınıflarımızı boyamış olduk. Okulumuz yenilendi, teşekkürname ediyorum.” dedi.Share: