‘İlk İş Yerim’ ve ‘İlk Evim Arsa’ için ad çekme çekimi eş zamanlı yerine bitmeme ediyor

‘İlk İş Yerim’ ve ‘İlk Evim Arsa’ amacıyla ad çekme çekimi senkronik yerine devam ediyor

‘İlk Evim Yer’ kuraları 20- 27 Mart tarihleri arasında 22 ilde 32 bin 113 doğruluk sahibi amacıyla çekilecek

‘İlk İş Yerim’ ikinci kadem kura çekimi 5 toprak ve ilçeler için 23 Mart’ta çekilecek

ANKARA – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişko Ev İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Cumhuriyet tarihinin yeryüzü nazik sosyal göz hamlesi ‘İlk İş Yerim’ ve ‘İlk Evim Yer’ projeleri çerçevesinde kura çekimleri devam ediyor.

Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının TOKİ aracılığıyla hayata geçirdiği ve 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremler dolayısıyla meydanlık sunulan Cumhuriyet tarihinin yeryüzü büyük sosyal hane hamlesi projelerinde ad çekme çekimlerine 6 Mart itibariyle baştan başlandı.

Bir taraftan facia bölgelerindeki geçici ve mihman zelzele konutları mensur edilirken ayrımsız yandan üstelik Içtimai Ev Hamlesi “İlk Evim, İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Yer” amacıyla kuralar senkronik olarak devam ediyor. “İlk İş Yerim” projesi ikinci aşama kura çekimleri 23 Mart’ta 5 devlet ve ilçede 417 aksiyon yeri, altyapısı evet, mamure planı hazırlanmış 1 milyon “İlk Evim Arsa” kuraları ise 20-27 Mart tarihleri arasında, 22 ilde 32 bin 113 adalet sahibi üzere çekilerek devam edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül 2022 tarihinde açıkladığı ve ilk kuraları 7 Son Teşrin 2022 tarihinde Ardahan ve Şırnak illeriyle başlayan “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinde kâtibiadil huzurunda gerçekleştirilen kura çekimleri 6 Şubat’ta Kahramanmaraş depremlerinin arkası sıra uzaklık verilen kura çekimlerine 6 Mart itibarıyla Ankara ile yeniden başlandı. 11 ilde afet bölgesindeki sarsıntı konutları mensur edilirken tıpkısı yandan birlikte Içtimai Basamak Hamlesi “İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Yer” amacıyla kuralar eş zamanlı yerine bitmeme ediyor. Gene bu arada İstanbul’dahi 50 doğruluk sahibi için devam eden “İlk Evim” projesi ad çekme çekimleri birlikte 19 Nisan’de son bulacak.

‘İlk İş Yerim’ için 2’nci aşama kuraları başladı

“İlk İş Yerim” ikinci etap kuraları 23 Mart tarihinde 5 devlet ve ilçede 417 adalet sahibi için çekilecek. Kuralar şu illerde gerçekleştirilecek:

Sivas Tarz 195, Afyonkarahisar Ayakkabıcı 24, Aksaray Eskil 76, Denizli Babadağ 58, İzmir Kemalpaşa’birlikte 64 gelmek üzere toplamda 417 adalet sahibi kurasını çekecek.

Share: