Ilbay Karadeniz, yıllık çıkarmaya hazırlanan öğrencilerin sorularını yanıtladı

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, gençlerin kalifiye istihdam gücünü arttırmaya yönelik hazırlanan Manisa Eğitim Endüstri İşbirliği Projesi (MESİP) çerçevesinde, iz lisesi öğrencileri aracılığıyla çıkarılacak olan Mesleğim Geleceğim Dergisi’nin ilk sayısı üzere öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Çukurova Kimya Mesleksel ve Maharet Küçük Asya Lisesi ile Manisa Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesi öğrencileri, Manisa Terbiye Sanayi İşbirliği Projesi (MESİP) çerçevesinde, “Mesleğim Geleceğim” isimli tıpkı yıllık çıkarmaya hazırlanıyor. Derginin hazırlıkları devam ederken, öğrenciler ilk suret için Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ile mülakat yaptı.

İl Milli Terbiye Müdürü Mustafa Fellah ve Tevhit Endüstri Bölgesi Koordinatörü Vildan Rahat eşliğinde Vali Yaşar Karadeniz’i konuşma eden Çukurova Kimya Mesleki ve Maharet Küçük Asya Lisesi öğrencisi Burcu Cıvan, Manisa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Selin Öztürk, Burak Olmuş Şeker ve Mehmetcan Özçelik, Vali Karadeniz’e çıkaracakları dergiyle ilişkin bilgi vererek zül ettikleri soruları sordu.

Öğrencilerin iz liseleri ve MESİP projesine ilgilendiren sorularını yanıtlayan Ilbay Yaşar Karadeniz, bu cins çalışmaların önemine vurgu yaptı.

“Derginin projeye haddinden fazla büyük katkı sağlayacağına inanıyorum”

Ilbay Karadeniz, “Yetişek talim vakit kaybetmeden derse hizmet etmek, dersten çıkıp yazılıya dercetmek, yazılıdan ve sözlüden merhale ahzetmek değil. Bunun yanı sıra öğrencilerin içtimai ve sportif birçok faaliyetin içerisinde bulunması berenarı makro. Hele zat eğitim bilimi alanınızla ilişik yayınlar düşünmek, bunu okuyucular ve izleyicilerle buluşturmak az çok yüce. MESİP projesi ile da sizden ahir nesillere de bu yaptığınız çalışmaların ulaşmasını sağlayacaksınız. Bu açıdan MESİP projesinde emeği geçenlere ve uygulanmasını sağlayan herkese teşekkürname ediyorum. Mesleğim Geleceğim Dergisi’nin bu projeye haddinden fazla nazik katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Kendisinin üstelik çığır lisesi mezunu olduğunu anlatım eden Ilbay Karadeniz, şöyle bitmeme etti:

“Bizim dönemimizde okullara sınavla giriliyordu. Sınavına girdiğiniz tıpkı okulda gene benzeri sınav yapılarak beceri liseye geçiliyordu. Uran patika liseleri üç yılda biterken, maharet ortaöğretim okuyanlar dört yıl okuyarak mezun oluyordu. Dolayısıyla bu dahi okulumuzu, beceri liseleri oldukça başarılı ve gözde okullar haline getirmişti. Son yıllarda patika liselerine de eğilimin artması az çok sevinme donör ve büyük başarılar yakalayan patika liselerimiz var. Bunların beyninde Manisa’dan birlikte okullarımız var. Büyük olan bunların sayısını artırmak olduğunu düşünüyorum.” – MANİSA

Share: