Ilbay Doğan: ” Herhangi Bir ant şehit ailelerimizin yanındayız”

Hatay Valisi Rahmi Doğan, martir Piyon Kontratlı Çeri Fırat Güner’in ailesini musahabe ederek, “Seçme devir şehit ailelerimizin yanında olduk, olmaya üstelik bitmeme edeceğiz” dedi.

Hatay Valisi Rahmi Doğan, El-Kilit Operasyonu bölgesinde terör örgütü mensuplarınca döşenen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu martir olan Piyon Kontratlı Asker Fırat Güner’in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Ilbay Doğan, taziye ziyaretinde şehidin ailesi ile aynı araya gelip acılarını paylaşarak, “Ermiş şehidimiz Fırat Güner ve sair mecmu şehitlerimize Allahtan yağmur ve siz değerli ailesine sabırlar diliyorum. Şehitlerimiz vatan ve alem için, milletimizin erinç ve cesaret içerisinde yaşamaları için yapmış oldukları fedakarlıkları anlatmaya kelimeler yetmez, Rabbim parçalanmamış şehitlerimizin mekanını behişt, makamları büyük olsun. Onlar bu şerif yolda yürürken haddinden fazla nadir ailelerini da bizlere hayat bıraktılar. Bizlerde lüzumlu celal, gerekse millet yerine seçme antlaşma şehit ailelerimizin yanı sıra olduk, olmaya de devam edeceğiz” dedi.

Taziye ziyaretinde Vali Doğan’a, 6. Kolordu Komutanı Tümgeneral Metanetli Tokel, 39. Mekanize Piyon Tuğgeneral Komutanı Liva Hakan Konservatör, Altınözü Kaymakamı Toplama Gümrükçü, 2. Sınır Bayram Komutanı Albay Tarık Pahal ve İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili zevcelik etti. – HATAY

Share: