Ilbay Çiçek: “Okullarımızda ve çevresinde yaşanacak olumsuzluklara cebin herhangi bir makule tedarik alınmıştır”

Kamu kurum ve kuruluşlarında idarede birliğin ve koordinasyonun sağlanması, yapılan yahut yapılacak olan işlerin gözden geçirilmesi, kamu kurum ve kuruluşlarının yekdiğeri ile koordineli ayrımsız biçimde çalışması kabil konuların değerlendirildiği Kayseri’deki genel idareye vabeste amme bakım birimlerinin yöneticilerinin katıldığı güruh Vali Gökmen Çiçek Başkanlığında yapıldı.

Valilik güruh salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Çiçek’in yanı sıra Ilbay Yardımcıları Abdullah Koruyucu, Şenol Yağız, Mehmet Bağlı Bronz, Adnan Tezcan, İl Cingöz Komutanı Tuğgeneral Yüksel Kahraman, İl Inanma Müdürü Kamil Karabörk, ile amme kurum ve kuruluşlarının nahiye ve memleket müdürleri katıldı. Ilbay Çiçek, 5442 dar İl İdaresi Kanunu’nun ilişik maddesi uyarınca gerçekleşen toplantının açılışında yapmış olduğu konuşmada, “İmza yönergelerinin yönetimsel amirler eliyle uygulanması ve izlem edilmesi, kamu hizmeti arz usullerine ve esaslarına akla yatkın adına, vatandaşlara en mebzul hizmeti sunmak amacıyla maksimal gayreti göstermelisiniz” dedi.

2022- 2023 Eğitim Bilimi-Tedrisat yılı ile ilişik çalım ve kuruluşların zaruri çalışmalara başladığını rapor fail Ilbay Çiçek, “2022-2023 Terbiye ve tedrisat yılında okullarımızda ve çevresinde yaşanacak olumsuzluklara alın herhangi bir çeşit tedbir alınmıştır. Güven Timlerimiz bu konuda daha deli dolu olacaktır. Ayrıca meslek kantinlerinde denetimlerimizi artırarak devam ettireceğiz. Aldığımız bu tedbirlerle, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızla birlikte, sağlıklı, rahat benzeri terbiye öğretim yılı geçireceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Vali Çiçek konuşmasının böylece, “Biliyorsunuz turizm benim önceliklerim ortada, Kayseri’yi turizm açısından hak ettiği yere vermek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bodur sürede iri açıklık katettik, Soğanlı Vadisi, Bayramhacı, İncesu Arasta Çarşısı, Örenlik Yeri ve Yahyalı Kapuzbaşı’na yapılacak olan Içki Ayazlık çalışmaları müstacelen devam ediyor” şeklinde konuştu.

Konuşmaların peşi sıra İl İdare Idarehane Başkanları Toplantısı, gündem maddeleri üze-rinde yapılan değerlendirmelerin peşi sıra sona erdi. – KAYSERİ

Share: