İki ahi 3 dönem arayla dehşeti yaşadı, o anlar kameraya böyle yansıdı

İki cömert 3 dönüş arayla dehşeti yaşadı, o anlar kameraya hakeza yansıdı

Sokak köpeklerinin iki kardeşe saldırdığı o anlar asayiş kamerasına yansıdı

Manisa’da 3 dolaşma arayla iki cömert çıkmaz köpeklerinin saldırısına uğradı

Köpeklerin saldırısına uğrayan kardeşleri kurtaran esnaf o anları anlattı

MANİSA – Manisa’üstelik iki ahi 3 gün arayla aynı yerde çıkmaz köpeklerinin saldırısına uğradı. Biri kalçasından diğeri dahi sırtından yaralanan küçük kardeşleri ise sokakta köftecilik özne Yüksel Demirci isimli esnaf kurtardı. Köpeklerin saldırdığı o anlar ise bire bir işyerinin asayiş kamerasına saniye saniye yansıdı.

Manisa’nın Yunusemre ilçesine sınırlı Muradiye Mahallesi’nde 10 Teşrinievvel tarihinde sokakta bisiklet süren 9 yaşındaki M.K.E., sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Köpeklerin korkusundan bisikletinden atlayarak kaçmaya çalışan beribenzer çocuğu yakalayan köpekler kalçasından ısırdı. Köpeklerin saldırdığını ayırt fail Yüksel Demirci isimli esnaf ise âdeta çocuğu köpeklerin elinden kurtardı. Benzeri yerde 3 dönem sonraları M.K.E.’ün 6 yaşındaki kız kardeşi C.E. da tekrar köpeklerin saldırısına uğradı. Değme iki bala da tedbir amaçlı hastanede otama altına alınırken kardeşlere hücumcu köpeklerin uray ekipleri yoluyla alınarak barınağa teyit edildiği öğrenildi.

Saldırı ve kurtarılma hatırat kameralara yansıdı

Sokak köpeklerinin rastgele iki kardeşe saldırdığı o anlar ise benzeri işyerinin güvenlik kamerası marifetiyle saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde çocukların yaşadığı istinkâf etmek meşgul anlar ve mahalle esnafı Yüksel Demirci’nin müdahalesiyle kurtarılışları görülüyor.

“Köpekler biranda saldırıyor”

Çocukları köpeklerin elinden kurtaran Yüksel Demirci isimli esnaf, “Bundan iki hafta evvel bir köpeğin 9 ve 6 yaşındaki iki kardeşi ısırması mahalle halkını berenarı huzursuz etti. Rastgele erde avare köpekler var. Kestirmece 25-30 devam gruplar halindeler. Yaklaşık 2 hafta evvel hasbelkader iki kardeşi arayla ısırdı. Ego müdahalede bulundum her ikisine bile. Gördüğüm kadarıyla çocukların köpeklere alın bire bir durumu bile söz konusu değildi. Köpekler iki kardeşe kötülük verdi. Çocukların şu an üzere esenlik durumları bereketli. Şipşak hastaneye kaldırıldılar, kurnaz geldi apotr oldular. Bizim ayrımsız isteğimiz var buy çıkmaz hayvanlarıyla ait. Bizler elimizden geldiğince bakımlarını yapmaya çalışıyoruz ama bunlarla ki ilgileniyorsa Manisa Büyükşehir Belediyesi yahut Yunusemre Belediyesi bu hayvanların bakımlarına destek olsun. Bizler da hayvan düşmanı değiliz bizlerin da hayvanları var. Hayvanat haris. Sağda solda erzak peşindeler. Hangi kadar bakıldıklarına dayalı tığ resmi tıpkısı bilgiye topluluk değiliz. Jale deri veren bile var bu hayvanlara biz dahi esnafız bizler birlikte mütezayit yemeklerden yardımcı oluyoruz. Belediyelerin bizlere apotr olmasını istiyoruz.” dedi.

“Korkuyla bekliyoruz”

Saldırgan köpeğin belediye eliyle alındığını ancak ayrıksı köpeklerin hangi ant saldırganlaşacağını bilemediklerini kaydeden Demirci şunları söyledi: “Çocukların esenlik durumları üstelik gani şu anda ama 9 ve 6 yaşındaki iki kardeşin 3 dönme arayla ısırması biz mahalle sakinlerinin aklında çokça istifham işareti bıraktı. Bir köpek iki kardeşi 3-4 zaman arayla ısırdı. Köpek saldırgandı. Demincek bu köpekler hangi ahit çocuklarımızı ısıracak diye niteleyerek bakıyoruz. Yavru parkında köpekler yatıyor. Kollar burada oynayamıyor evet ebeveynleri oluyor başında ya bile çıkmaz arasında oynuyor bu üstelik araba çarpma riskini ortaya çıkarıyor. Belediyeler bize havari olsun. Gelsinler görsünler. Çocuklarımız donuk. Parkta oynayamıyorlar, sokakta makine darp riskli var. Agresif köpek şehremaneti tarafından makbuz barınağa konuldu. Köpekte üstelik çocuklarda birlikte bir güçlük bulunmayan. Farklı köpekler ne ahit çocuklara saldırır, aklımızdaki sunu nazik istifham işareti bu.”

Demirci ayıca kendisiyle ayrımsız ismi taşıyan 5 yaşındaki torununun üstelik geçtiğimiz sene köpekler tarafından kulağının ısırıldığını söyledi.

Share: