İHH’nin Kilis’teki lojistik merkezinden hareket bölgesine yardım kolileri gönderildi

İnsan Doğruluk ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Arkalama Vakfınca, “Ramazan Hayata Artağanlık” programı kapsamında hazırlanan müzaheret kolileri, öncelikli kendisine deprem bölgelerine dağıtılmak için Kilis’ten yola çıktı.

Vakfın basın sorumlusu Yakup Alacalı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 30 yıldır ramazan çalışmaları kapsamında hayırseverlerin desteğiyle birleştirme ettikleri yardımları gerekseme sahiplerine ulaştırdıklarını belirtti.

Yardımları bu yıl hele depremden etkilenen illere yönlendirileceklerini aktaran Alaca, kolilerle 5 şahsiyet tıpkı ailenin ayrımsız mahiye gıda ihtiyacının karşılanmış olacağını belirtti.

Toplam 65 bin koliden oluşan evvel partinin gönderildiğini ifade fail Alacalı, hedeflerinin 250 bin aileye vurmak olduğunu dile getirdi.

Türkiye’nin birlikte Afrika ve Orta Doğu ülkelerine üstelik yardımları ulaştıracaklarını aktaran Ala, “Deprem bölgelerinde ramazanda yalınlık iftar vakti sofralarımız kurulacak. İnsanlara bu çığlık olayları kaynatmak amacıyla kardeşlik ile çalışacağız. Çocuklara dahi kortej hediyelerini ulaştırarak bu kötü afetin izlerini inşallah unutturacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: