Icra Vekili Kasapoğlu, Bolu’da olimpik yüzme havuzu açılışına katıldı Açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, imkanları güçlendirip sporcu yetiştirerek, üretim yaparak Türkiye’yi benzeri spor ülkesi haline getirdiklerini söyledi.

Bolu’birlikte olimpik yüzme havuzu açılışı dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Kasapoğlu, vatandaşların, gençlerin ve sporcuların gelişigüzel şeyin sunu iyisine müstahak olduğunu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde en iyisini ortaya koymaya çalıştıklarını kaydetti.

Yarının şampiyonlarının bu tesislerde yetişeceğini dile getiren Kasapoğlu, Türkiye’nin 21 sene boyunca Cumhur Reisi Erdoğan öncülüğünde eğitimden sağlığa, spordan ulaşıma metanetli çok alanda ıslahat gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Yatırımlar ile reformların mürekkebinde akide, mücahede, göz nuru, cebin teri, mücahede, millete olan deneştirme, sevi olduğunu aktaran Kasapoğlu, bu aşkla bütün alay malay henüz diri ve gönençli yarınlara koştuklarını aktardı.

Kasapoğlu, Cumhuriyet’in 100. yılında Türkiye’yi henüz dahi ileriye kaldırmak amacıyla heyecanla, gururla yürüdüklerini belirterek, “Sulu oyunları bozmuş, kişi göbeğini kişi kesen ayrımsız ülke olmanın gururuyla yürüyoruz. İnsanlığın umudu, mazlumların sığınağı tıpkı mevki olma, tarihten gelen sorumluluğu elan bile ötelere, kullanılmamış nesillere nakil farkındalığıyla yürüyoruz.” dedi.

Güçlü şehirlerin hareketli toplumları yanında getirdiğine meni eden Nazır Kasapoğlu, şehirleri sportif, toplumsal ve kültürel imkanlarla güçlendirirken, vatandaşlara da yavaş kazandırdıklarını anlatım etti.

Türkiye’nin her yerindeki spor tesisleri, yurtlar ve deneyimsizlik merkezlerinin vatandaşları karşılayacak nitelikte ve standartta olduğunu dile getiren Kasapoğlu, 20 sene geçmiş yarışacak sportmen üstelik bulamadıkları branşlarda bugün rekor üstüne rekor, madalya konusunda madalya geldiğini anlattı.

Kısıtlı imkanlardaki yurt binalarının zaman otel konforu ve henüz kayırıcı standartlarda hizmet verdiğine belen fail Kasapoğlu, niceliği büyüklüğünde niteliğiyle birlikte nazirsiz olan bu mahdut yapısının, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gücünü, kudretini, zinde odaklı envestisman anlayışını ortaya koyduğunu vurguladı.

Bakan Kasapoğlu, Bolu’üstelik 2002’birlikte 16 olan deneyimsizlik ve spor tesisi envanterinin 50’yi geçtiğini, olimpik yüzme havuzunun envantere kazandırılıp halkın kullanımına sunulduğunu belirterek, “İmkanları birer birer güçlendirip, spora erişimi kolaylaştırarak, sporcu yetiştirerek, kasılma yaparak, isabet etmek dürtmek işleyerek Türkiye’yi tıpkısı spor ülkesi haline getirdik.” diye konuştu.

Salgın döneminde 5 milyon öğrenciye yüzme eğitimi verdiklerini belirten Kasapoğlu, açılışı yapılan tesiste kullanılmamış yıldızların yetişeceğine inandığını kaydetti.

“(İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Protokolü) Bu benzeri kıvrılma”

Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladıkları “İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi Protokolü” çerçevesinde antrenörlerin ilkokullarda görevlendirilmesiyle, öğrencilerin çıkışlı olmadan ilk aynı spor branşını öğrenmelerini sağlayacaklarını anlattı.

Çalışmanın çokça nadir olduğuna işaret eden Kasapoğlu, “Bu ne girmek? Temas çocuğumuzun ilkokuldan aynı spor branşını çok mebzul evre düşünülerek çıkışlı olması geçmek. Bu benzeri inhina. Bu, ülkemizin bugünleri, yarınları yerine etkisini, başarısını daha dinç hissedeceğimiz ayrımsız devrimin ilk etabı. Bu çalışmaların meyvelerini çok bodur sürede bu çaplı gençlerimizle gelişigüzel toplayacağımıza candan inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Gençlerin ve çocukların yarınlara dayalı hayallerini büyütebilme arzusuyla çalıştıklarını aktaran Kasapoğlu, Türkiye’nin uygarlık kervanını yine gençlerle alay malay ebediyen yürütmeye devam edeceklerini dile getirdi.

Konuşmanın peşi sıra Bakan Kasapoğlu, Ilbay Erkan Kılıç, YANLIŞSIZ Parti Bolu Milletvekilleri Fehmi Küpçü ile Rağbet Okumuş, AK Fırka İl Başkanı Suat Güner, kat müdürleri, hava amirleri, sporcular ve antrenörlerin katılımıyla olimpik yüzme havuzunun açılışını yaptı.

Kasapoğlu ve tören düzeni üyeleri, henüz sonraları havuzda incelemelerde bulunup, yetkililerden bilgelik aldı. Katılımcı belgesi verdiği sporcularla yadigâr fotoğrafı çektiren Kasapoğlu, antrenörlerle basına sınırlanmış güruh gerçekleştirdi.

Share: