Icra Vekili Dönmez, evine doğal gaz sunulan aileyi görüşme etti

Erke ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Mardin’in Ömerli ilçesinde evine gaz verilen aileye misafir oldu.

Bakan Dönmez, Ömerli ve Dargeçit ilçelerindeki gaz verme töreninin ardından Ömerli Belediye Reisi Hüsamettin Altındağ’ı makamında konuşma etti.

Dönmez, daha sonraları Eskimemiş Mahallesi’nde dinç, evlerine doğal gaz sunulan Hıdır ve Hamdiye Altıntaş çiftine misafir oldu.

Bakan Dönmez, aile sahibi Hıdır Altıntaş’ın Almanya’üstelik tüvana oğlu Mütehammil ile telefon vasıtasıyla görüntülü görüştü.

Bakan Dönmez’in aylık hangi kadar doğal gaz faturası geldiğini sorması konusunda Kavi Altıntaş,”Averaj 150-200 Ekü ödüyoruz. Son bir iki ay katlamalı gidecek kabil görünüyor” dedi.

Fatih Dönmez bile Türkiye’birlikte vatandaşlara ciddi destekler sağladıklarını belirterek, “Orada fiyatlar haddinden fazla henüz erdemli. Şita aylarında elan dahi artabilir. Tanrı yardımcınız olsun.” ifadesini kullandı.

“Mardin’üstelik doğal gaz kullanmayan ilçemiz kalmayacak”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, AA muhabirine, Mardin’dahi Ömerli ve Dargeçit ile doğal gaz verilen kaza sayısının 8’e çıktığını, vurdumduymaz küsurat 2 ilçeye de mail zamanda gaz verileceğini söyledi.

Daha ilk bayram verdikleri Ömerli ve Dargeçit ilçelerine gaz getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını nâkil Dönmez, şunları kaydetti:

“Salim olsun Cumhurbaşkanımızın dahi destekleriyle bu konforu vatandaşlarımızın evine de ulaştırmış olduk. Rabb’im hayırlısıyla kullanmasını yıldız etsin. Cumhurbaşkanımız hangi diyordu; ‘Batıda hangi varsa doğuda dahi o olacak’ Burası doğunun sunu ücra şehirlerinden tıpkı tanesi. Bizim evimizde hangi konfor varsa, burada bile var çok şükür. Şu anda 10 ilçemizden 8’ine gaz vermiş olduk. 2 ilçemiz kaldı. O iki ilçemizin üstelik inşallah seneye tamamlayacağız. Çıktı Mardin’bile doğal gaz kullanmayan ilçemiz kalmayacak. Bundan Sonra kömürün karası, isi ve külünden kurtulacağız. Şehrimizin havası pırıl pırıl olacak.”

Ömerli Belediye Reisi Altındağ dahi ilçenin değme anlamda geliştiğini vurgulayarak, haddinden fazla sevindiklerini belirtti.

Bakan Dönmez’i evlerinde misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Hamdiye Altıntaş ise “gaz geldi haddinden fazla adamakıllı oldu. Çokça sevindik Allah razı olsun. Kışın çok zorluk çektik, soba kuruyorduk. İnanın ısınamadık, sobamız elan yerde kaldırmadık. Natürel gazın geleceğini beklemiyorduk, umut üzere geldi bize, çokça sevindik. Ben halen inanamıyorum.” diyerek konuştu.

Hıdır Altıntaş bile tabii gaza kavuşmanın şişman bire bir lütuf olduğunu rapor etti.

Doğal gaza kavuştukları amacıyla haddinden fazla bahtiyar olduklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür eden Altıntaş,”Evvel ilk kez yaktık ve çok rahat ettik. Bir üstelik kömür çok pahalandı. Kalorifer sorunu, kirliliği her bakımdan yüklülük vardı. Deminden rahat ettik, siftinlik balaban iyilik.” dedi.

Yurt dışında tüvana oğlunun gaz amacıyla mahiye yaklaşık 200 Avro ödediğini anlatan Altıntaş, şunları paylaştı:

“Burada henüz fatura gelmedi ama daha çakaralmaz olduğunu söylüyorlar. Kömür alsaydık seçkin daireye kısaca 20 bin liralık düşerdi. Kömür almadık biz ama kömüre bakarak ayda bin liralık dahi ödesek dakikasında çarçabuk 5’te ayrımsız fiyatına geliyor. Hem haleldar hem bozulmamış, herhangi bir bakımdan ferah yani. Şimdi Almanya sorumluluk yaşıyor. Bir Nice ülkede gaz sıkıntısı var amma Türkiye’de namevcut. Türkiye’da olmaması iri benzeri nimet.”

Share: