Icra Vekili Aristokrat Tozmanlı vatandaşlarla telefonda görüştü

Vekil Aristokrat Tozmanlı vatandaşlarla telefonda görüştü

Soylu, selden bozma olan altyapının tamamlandığı belirterek aynalı olmasını diledi

6 bin 500 ton bitümlü asfalt kullanılarak yapılan 5,3 kilometre asfalt kez vatandaşların hizmetine sunuldu

BİLECİK İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Tozman köylüleriyle telefonla görüşerek tahrip olan altyapının tamamlandığı belirterek iyi olmasını diledi.

Bilecik’in İnhisar ilçesine bağlı Tozman Köyü’nde gerçekleştirilen programda yapılan posta ve su kesimi yatırımlarının sunumu gerçekleştirildi. Geçtiğimiz haziran ayında Bilecik’te faal olan kuvvetli yağışlarda Tozman Köyü’nde yeğin meydana gelmişti ve yaşanan afette yollar ve su hatları kötülük görmüştü. Tozman Köyü’nde nakız olan enfrastrüktür İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’nun bandaj ve destekleriyle onarılıp 6 bin 500 ton bitümlü asfalt kullanılarak yapılan 5,3 kilometre asfalt el vatandaşların hizmetine sunuldu. Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, İnhisar Kaymakamı Elif Nur Saçal, İnhisar Belediye Başkanı Mehmet Kepez, DOĞRU Tümen İl Başkanı Serkan Saika, İl Özel İdaresi Umumi Sekreteri Seda Bayrakçı ve vatandaşların katıldığı programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu telefonla arayarak Tozmanlı vatandaşlarla konuştu.

“Bileciklilere hizmet etmekten saygınlık duyuyoruz”

Eskimemiş yatırımların Bilecik’e, İnhisar’a ve Tozman köyüne kılıklı olmasını dileyen Bakan Aristokrat, Bileciklilere hizmet etmekten haysiyet duyduğunu belirterek Bilecik Valiliği İl Özel İdaresi eliyle yapılan 152 milyon liralık tutarında 104 kilometre asfalt yoldan ve hayata geçirilen 28 milyon liralık tutarında 130 akarsu yol projesinden dolayı tebriklerini iletti. Yapılan yatırımların vatandaşlara filinta olmasını dileyen Ilbay Kızılkaya, bati tıpkı yatırımı Bilecik’te hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek desteklerinden dolayı Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a ve Bakan Süleyman Aristokrat’ya teşekkürlerini iletti.

Vekil Aristokrat’yla görüşmenin mutluluğunu hareketli köy sakinleri ise sunulan destekten ötürü teşekkürlerini iletti.

Share: