ICRA VEKILI ARISTOKRAT: BURSA’DA CEZAEVİ MEMURLARINI TAŞIYAN ARACA BOMBALI SALDIRININ FAİLLERİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Edirne’dahi AK Öğür İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Cenabıhak’a hamdolsun, zaman ülkemizde terörist sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek arı sili, tıpkısı biricik terörist kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye büyüklüğünde bir zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a kadar yıllarca Suriye’üstelik Afrin’den sonsuz terörist aktardıkları, terörle mücadelede arz edisyon alanlardan birisi olan Amanos Dağları Allah’a hamdolsun kim bir bir tane yıldırıcı kalmadan zaman tertemiz. Bir taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl arı sili, Erzurum arı sili ve burada izah etmek istiyorum, size hikâyelemek istiyorum, inşallah Tunceli geçenlerde, 5 terörist kaldı, inşallah geçenlerde tertemiz olacak. Allah talih edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde bir yegâne rezil yıldırıcı kalmayacak, tertemiz olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN ILK SANA MÜMASIL MANDACILAR VARDI’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Aristokrat, “Siz büyük devrimlerin altına imza attınız amma zaman burada hisse senedi tamam değil. Yine söylüyorum; yeniden başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Herif Sakarya Düz Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Bol memlekette ilkokul, ortaokul, ortaöğretim, darülfünun okumadın mı? Ömründe tek Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe tek Sakarya’dan geçmedin mi? Tıpkı dahi inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde güzel konuşuyor kim, o kadar güzel konuşuyor. Amma hudut dışı tezkeresine faydalı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile nüfuz oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle pekâlâ oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı bittabi alınır. Lan Kılıçdaroğlu, senden önce bu ülkede sana benzeyen mandacılar vardı, tarihe gömdü bu millet, tarihe” diye konuştu.

‘MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, koalisyon hükûmeti hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını söyleyen Soylu, “Şimdi hangi yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar. Korkuyorum iş bana düşecek diye niteleyerek. Bunlar geçenlerde karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine tekme atıyor, tıpkısı birlikte şehremaneti başkanlarına belen şeş çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanı’na bel altı çalışıyor, İstanbul Şehremaneti Başkanı’na belen altı çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi yıllarca bu koalisyonlar idraksiz bıraktı, demin Türkiye’yi gine koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna cevaz etmeyelim” ifadelerini kullandı.Share: