Içki davası cinayetinde 3 durdurma

Muğla’nın Bodrum ilçesinde 20 yaşındaki Kenan Uzunay’ın kan davası nedeniyle esasen silahla tutkun halde ormanlık alanda ölmüş bulunması olayıyla ilgili gözaltına alınan 5 kişiden 3’ü tutuklandı.

Geçen Pazartesi haset akşam ezanı saatlerinde Bodrum- Güvercinlik arasındaki yol kenarında ormanlık alanda kimliği belgisiz tıpkısı naaş bulunmuştu. Gökçeler mevkisinde seyir terasını geçtikten sonraki elem virajın olduğu bölgeye denize girmeye mevrut 2 tendürüst, ormanlık alanda tıpkısı kişiyi esasen tutkun halde buldu.

İhbarın peşi sıra bölgeye mevrut afiyet ekipleri, şahsın hayatını kaybetmiş olduğunu tespit etti. Cingöz ekipleri, fenomen yeri ve çevresinde serbest çaplı inceleme yaptı. Görüngü yeri ve çevresinde dedektörle bile taharri yapıldı.

Görüngü yerinde ceset üstünde yapılan geçmiş incelemede başın arka kısmından sıkılan kurşunun alından çıktığı öğrenildi. Ayağında terlik ve üstünde şort tişört bulunan şahsın üzerinden etiket çıkmadı. Naaş, otopsi amacıyla Muğla Adli Tababet Kurumu’na gönderildi. Ölü Açımı işlemleri sonrası eş marifetiyle alınan cenaze, memleketi Patnos’ta toprağa verildi.

Cesedin kimliği ise ertesi bölüm anlaşılan oldu. Cesedin, Balkı Patnos tevellütlü 20 yaşındaki Kenan Uzunay’a ilişik olduğu ortaya artık. Uzunay’ın biraz ay önceki Bodrum’un Turgutreis Mahallesi’ne geldiği ve yapım işinde çalıştığı bildirildi.

Cinayete kurban revan gencin arkadaşları, olaydan bir dönem evvel akşam ezanı saatlerinde Kenan Uzunay’ın telefonla konuştuktan sonradan ‘tamam abi geliyorum’ deyip kaldığı yerden ayrıldığı ve bir daha idraksiz dönmediğini söyledi.

Kenan Uzunay’ın şu anda cezaevinde mevcut babasının 2008 yılında, Balkı’nın Patnos ilçesinde bire bir kişiyi başına keserle vurarak öldürdüğü tespit edilince sormaca kan davası üzerine yoğunlaştırıldı.

Soruşturmada cinayetle bağlantıları olduğu tayin edilen isimlere İzmir, Isparta ve Burdur İl Inanma Müdürlükleri ile güllabi yoluyla eşzamanlı ameliyat yapıldı. Operasyonda M.D. ve F.K. İzmir’birlikte, N.C. Isparta’da, Y.E. ve S.C. ise Burdur’da gözaltına alındı.

Soruşturmada cinayetin, 2008 yılında Veca Patnos’ta öldürülen şahsın yeğeni N.C. vasıtasıyla intikam kabul etmek için işlendiği belirlendi. Cinayet takkadak N.C. ile birlikte 2 kişinin henüz olay yerinde olduğu kaydedildi. Kıya takkadak fenomen durumunda sıfır ayrıksı 2 kişinin ise yardım ve karyola suçlamasıyla gözaltına alındığı belirtildi.

5 suratsız, işlemlerinin ardından adliyeye gönderme edildi. Şüphelilerin sevki sırasında açıkgöz degaje asayiş önlemleri aldı.

Şüphelilerden biri adliye girişinde matbuat mensuplarının sorduğu “Kenan’ın sebep öldürdünüz, içki davası mı vardı” sorusuna “Haberim bulunmayan” şeklinde yanıt verdi.

5 şüpheliden 3’ü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Y.E. ve S.C. ise adlı taharri şartıyla tutuklandı. – MUĞLA

Share: