İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıkladı: ”İçişleri’nden FETÖ’den 45 bin 800 emanet ihraç edildi”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, A Veri’da çalışkan yayınlanan “Melih Altınok ile Etmen Son” programında gündeme dair meşruhat yaptı. FETÖ karşı mütekellim Aristokrat, “FETÖ’nün merkezi Amerika‘dır. Avrupa bile arada bir KUL ile takışır amma bu konuda ÇAKER’ye sınırlanmış. FETÖ çabucak terör örgütü değildir, bire bir zamanda global ağır sisteminin istihbari örgütüdür ve kendinden merkezi de Amerika’dır. Bu kadar bulutsuz ve net.” ifadelerini kullandı.

Gündemdeki kocaman başlıkları da değerlendiren Soylu, kısaca şunları söyledi:

HDP’Lİ SEMRA GÜZEL’İN FOTOĞRAFLARI

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, teröristle fotoğrafı sâdır HDP’li Semra Evire Çevire, karşı şunları söyledi:

– Partilerin kadro konuşmalarını biraz seyredebildim. Ne Meral Akşener hangi Kılıçdaroğlu ne de HDP, ‘Bu foto doğru değildir. Bunu akseptans etmiyoruz.’ diyemediler. Liderlerin, genel başkanların sözü esastır. Tıpkı tanesi aynı molekül söylemedi, söyleyemedi.

”DİCLE SELEN AJANSINDAN PKK’YA KATILDI”

Icra Vekili Aristokrat, İçişleri’nden takkadak FETÖ’den 45 bin 800 kişinin ihraç edildiğini söyleyerek, şunları ifade etti:

– Gaziantep’teki tıpkısı davada Gaziantep HDP İl Başkanı PKK ile geçmiş birleşme ve bağlanak, elan sonradan dahi üyelik cilt ukubet aldı. (Semra Fena Hâlde’le fotoğrafları sâdır PKK’lı) 2009’birlikte yıldırı örgütüne katılmış bu can. Dicle Vukuf Ajansı’ndan katma. Buradan milletime aynı molekül izah etmek isterim: Dışardan Türkiye muhalefetin bağırış çağırışı kabilinden gözükmüyor. Tığ gittiğimiz seçme yerde ışıltıyla yüz yüze kalıyoruz. Ayrımsız Türkiye’deki istikrardan bir üstelik dünyadaki hiçbir soruna sırtını dönmeyen Türkiye’den muhit. Dünyanın seçkin yerinde Türkiye’nin mücadelesi konuşuluyor. KÖLE, Fransa, Avrupa bize bu meşruluk alanını dayatmaya çalışıyor. İçişleri’nden çabucak FETÖ’den 45 bin 800 yaşama ihraç edildi.

– Takibat ve soruşturma bitmeme ederken adli sicil kaydına işlenmez. Adli sicil kaydı nedir biliyor musunuz? Hep değme öz bitecek. Sonra adli sicile girer. Bununla ait benzeri ukubet yatmışsa, bunun karşılığını dahi ödemişse buradan çıkarılır.

– Biz adli sicil kaydını aldık.’ diyorlar. Adli sicil kaydında perese kendisine, antrparantez 2019’birlikte alınırken ‘Bu sakıncalıdır, çalıştırılmaması gerekir.’ denilenlerin hepsi alındı. 2019’un haziranıyla kasımı beyninde istediklerinde ‘Bu sakıncalıdır, bunun alınmaması gerekir.’ dendiği anda düzenlilik tahkikatı ve arşiv araştırması sonucunda, almış ve koymuş. Hep belgeler burada. Kâffesi var. 2020-2021’dahi şirketlerden yegâne istememiş.

İBB’YE TEFTİŞ VE DİAYDER

Aristokrat, DİAYDER üzerine İçişleri Bakanlığının alarm durumunda olduğunu belirterek şunları söyledi:

– Terör örgütünden öldürülenin Uhud Savaşı’nda martir ergin kadar olduğunu, Türkiye’nin bölünmesi geçişsiz geldiğini söylüyor DİAYDER. 2019’da kurulan bu toplum örgütü Apo’nun “Sizi ben buraya konduruyorum” dediği bir toplum örgütü. DİAYDER YPS/PKK ile bağlantılı, alarm durumundayız.

– Bu soruşturma genişleyince anlaşılıyor ki bunun tıpkısı ilgisi henüz var. ‘İBB’ye aday vereceğiz’ diyorlar, bunların rastgele birinin yanlışlık kaydı var ve teşekkül üyeliğinden tutuklandılar. Bunun bizim KHK ile kapattığımız yıldırı örgütlerinin derneklerinden seçkin farkı bahis konusu değil. İBB’ye ilişkin hadisede umum fotoğrafı kullanmak amacıyla yapılıyor denet.

 

Share: