İçişleri Bakanı Aristokrat, Giresun Gönüllüleri Derneği açılış töreninde konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Giresun’üstelik 2020 yılında yaşanan yeğin felaketini hatırlatarak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu iradeyle Giresun’un seçkin noktada yanlarında olduk” dedi.

Bayrampaşa’bile Giresun Gönüllüleri Derneği küşat törenine katılan Nazır Aristokrat, açılışa katılmaktan saygınlık duyduğunu dile getirerek, açılışın tatlıca olmasını diledi.

Merhum Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Kip ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın ölüm cezası edilişlerinin 61. yılı dolayısıyla planlı ihtifal programından gelerek açılışa katıldığını belirten Soylu, “Az Buçuk bilahare dahi Edirne’ye gideceğim. Saat 15.00’te Bulgaristan İçişleri Bakanı’yla kapıda aynı görüşmemiz var. Ondan sonraları dahi Edirne programlarını yapmaya devam edeceğim. Güzeşte akşam ezanı birlikte gene memleketimizin adamakıllı şehirlerinden birisi olan Kırklareli’ndeydik. Şeb saat 02.30-03.00 üzere geldik. Benzeri ahit önce birlikte memleketimizin bildirme ırak köşelerinden tıpkı tanesi olan Van’ın Bahçesaray’ındaydık.” ifadelerini kullandı.

Memleketin rastgele tarafında hayat ve el birliği olduğunu tabir fail Aristokrat, ülkenin yarınlarının daha bereketli olabileceğini gösteren istihsal, çalışkanlık ve gayretin kâin olduğunu kaydetti.

Açılışı yapılan derneğin genişlik balaban özelliklerinden birinin Giresun’un tarihine ve kültürüne cemaat geçmek olduğunu belirten Aristokrat, Giresun’dahi özellikle terbiye alanında yapılabilecekler üstüne ayrımsız farkındalık oluşturmak ve Giresunlular arasındaki ikbal birlikteliğini genişlik domuzuna noktaya taşıyabilmek üzere derneğin önemine değindi.

“Giresun insanına hayranız”

Elinden geldiğince Giresun’a gitmeye çalıştığını ve ayın böylelikle gene kentte olacağını aktaran Aristokrat, “Hakikaten etkileri çokça çok olan aynı facia geçirdi Giresun. Bu geçirdiği afet üzerine Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu iradeyle Giresun’un değme noktada yanlarında olduk. O afetten ortaya çıkan hem maddi hem manevi bütün karşı karşıya kaldığımız süreçlerin her birinde Giresunlu hemşehrilerimizle filhakika ayrımsız ahi ve eş bütünlüğü içerisinde olduk ve olmaya bitmeme ediyoruz.” diye konuştu.

Afet olduğunda gecenin sabaha döndüğü saatlerde Giresun’da olduğunu anlatan Soylu şöyle devam etti:

“Allah kimseyi böyle ayrımsız afetle yüz yüze bırakmasın. Amma onu tez toparlayıp, moralini tez toparlayıp, çalışkanlığıyla ve aynı zamanda sadece kendine değil, oturduğu vadi neresiyse, mahalle neresiyse, ilçe neresiyse, herkese moral verme ve herkese ağır verme bu ülkenin birliğine, beraberliğine ulama en anlayışı olan Giresun orada kalmadı. Kolaylıkla bu tahribatların onarılmasını gerçekleştirdi. Yoluna, yolculuğuna devam ediyor. Tığ Giresun’un doğasını, Giresun’un ürettiklerine hayran olduğumuz kadar, Giresun insanına da hayranız.”

Açım törenine Soylu’nun beraberinde, DOĞRU Parti İstanbul Mebus Hasan Turan, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Sorun Ocakları İstanbul İl Başkanı Alparslan Doğan ve çok sayıda Giresunlu katıldı.

Bayrampaşa Orta Camisi’nin imamı Yüksel Kavzan’ın yakarış etmesinin arkası sıra, açım gerçekleşti.Share: