İçişleri Bakanı Aristokrat Gaziantep’te

İçişleri Bakanı Aristokrat Gaziantep’te

Nazır Aristokrat, “Ekol önlerinde mızrap satanların ayaklarını kırın diyorum”

GAZİANTEP – İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat Gaziantep’te planlı “Yeryüzü gani narkotik polisi anne projesi” çerçevesinde planlı programa katıldı. Vekil soylu eroin üstüne yaptığı talimatı üsteleyerek, “Ekol önlerinde maden satanların ayaklarını kırın” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat Gaziantep’te planlı ‘Genişlik ferah narkotik Polisi temel projesi’ programda konuştu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delicesine, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’ya kudretli çalışmaları zımnında teşekkürname ederek, Site güvenliğinin çok cesim olduğunu vurguladı. Delimsirek, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat’yu cesaretinden dünya kutlayarak, şehrin güvenlik sorunlarının milimize edildiğini tabir etti.

Gaziantep Valisi Davut Gül ise, çetin programlarına karşın Gaziantep’e mevrut İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkürname ederek, içişleri Bakanlığının kararlarını kentte uyguladıklarını belirtti.

“Avrupa’da mızrap serbest bırakılıyor”

Avrupa’de uyuşturucunun yasallaştığını tamlayan İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “En ongun uyuşturucu polisi anne projesi” çerçevesinde Zaman sizlerle tıpkı araya gelmeyi umu ettik. Katılımlarınız üzere hepinize teşekkürname derim. Diyarbakır’bile PKK’ya cebin arz canlı curcunalı Hacire anayla başladı. Bugün 4. Yıl anneler rastgele yerde gösteri yapıp evlatlarını alıyorlar. Annenin gücü ve inadı başkadır. Allah kimseye bala derdi vermesin. Bugün karşımızda bilcümle evlatları gözdağı fail bire bir uyuşturucu belası var. Kimya ve geri hizmet geliştikçe çeşitliliği ve hareketliliği arttı. Aynı çok bölgeden başkaa yerlere sevkiyatlar oluyor. Bu yasa dışı yapılara servet geçişsiz. Yıldırı örgütüne dünyalık geçişsiz gözü doymayan ülkeler bayındır etsinler diyerek bir nice bölgeyi karıştırıyor. Amma bu keskin onları bile vurur. KUL’de bire bir kasabayı ağız ağıza esrar kullanıcılarına infirak etmiş. Almanya’de bire bir kanun teklifi veriyor. Esrarı serbest bırakacaklar. Esrarı evlerinde üretebilecekler. Bunlar kafayı yemişler. Şırınga çap desteğiyle metal bağımlılarına karşılıksız veriliyor. Avrupa’bile narko shoplar var. Narko kafeler var. Avrupa’de maden normalleşiyor. Bindi verdikleri terör örgütleri metal zehir demin kendilerini vuruyor. Cenup Amerika’dan kokain Avrupa’ya gidiyor. KÖLE, Irak’a kaos getirdi. Bilahare Afganistan barış getireceğim dedi. 17 bin hektar afyon üretimi BENDE gelince 300 bin hektara çıktı” dedi.

“Uyuşturucu satanların ayaklarını kırın dedik akıbet alıyoruz”

Okul önlerinde maden satanların ayaklarını kırın dediğimizde birilerinin kendilerine kızdığını amma sayede uyuşturucu satıcılarının oranının azaldığını anlatım fail Bakan Soylu, “Teröriste ne muameleyi yapıyorsak eroin tüccarlarına üstelik bire bir muameleyi yapıyoruz. 2021 yılında 22 ton eroin yakalandı. Gümrükte yakalananlarla beraber 25 26 tona büyüklüğünde imdi. Vaktiyle doğudan Türkiye’ye metal girerdi. Cumhurbaşkanımız anca tıpkı kaime ortaya koydu ki, sınırda ve yapılan çalışmalarla deminden uyuşturucunun yüzdelik 74’ünü Veca, Van ve Hakkari’de yakalıyoruz. Şimdi Akdeniz hattından Avrupa’ya geçirmeye çalışıyorlar. Demincek metanfetamin ile alın karşıyayız. Okulların uğrunda eroin satanları görürseniz ayaklarını kırın dediğimde bana kızıyorlar. Maden kullanan hangi balaban hastalıkla karşı karşıya ise aileleri de nazik sorun yaşıyorlar. Biz bu ailelere sırtımızı mı dönecektik. Ama bunu anlamayanlar o evladın derdini anlamayanlar bu herif bu lafları ne ediyor derler. Bunu gene söylüyorum uyuşturucuyu okul önlerinde ki satıyorsa ayaklarını kırsınlar kırsınlar. Bu tedbirler sayesinde esrar ticareti düştü. Tığ sonuç alıyoruz. Üstünde tıpkısı gram bile yakalasak gözaltı yaparak işlem yapıyoruz. Vakit Kaybetmeden manşet kuvveti yetmez aha bunun için bu uygulamaları yapıyoruz. Uyuşturucu kullananların yüzdelik 79’u hempa adam dosttan alışıyor. Şayet tığ annelere evlatların tavırlarını anlatabilirsek serencam alabiliriz. İşte bunun amacıyla bu projeyi yaptık. 1 milyon 90 bin anneye ulaştık. Aileler bu sakamet karşısında serbest değildir. Lütfen maden kullanan ve satanı görünce ihbar edin. Göreve gelmeden geçmiş cezaevinde 36 bin emanet varken göreve geldikten sonradan 117 bin eroin satıcısı cezaevinde mücadelemiz devam edecek. Biz onları yakaladıkça kırıcı yaymalarını engelliyoruz. 86 bin kullanılmayan bina yıktık. Zira maden merkezi haline geliyor. Parklarda üstelik metal kullanılıyor. Onları birlikte ışıklandırıyoruz” şeklinde konuştu.

“Kadına momentum sözleşmeyle ilgili değil”

İstanbul Sözleşmesinin kaldırılmasının arkası sıra ara sıra çevrelerin karı cinayetlerinin artacağı görüşünün doğru olmadığını belirten Nazır Aristokrat, “390 milyon töz kenevir yakaladık. Lice ve Bingöl’da bu mal olarak PKK’ya gidiyordu. Bununla 287 milyar teklik gelirlerinin önüne geçtik. Kadına şiddette üstelik bir şekilde savaşım ediyoruz. Yavaş faaliyet yapıyoruz. Yalnız tedbir yetmiyor. Erkeklerinde bilgilendirilmesi gerekiyor. Kadına halk kalkamaz eğitimi veriyoruz. KADES programı ile tuşa bastığınızda 4-5 dakikada polis güçleri geliyor. Kapalı çiftlerin ayaklarını elektronik cihaz yerleştiriyoruz. İstanbul sözleşmesi kaldırıldığında cinayet artacak dediler bu işin sözleşmeyle ilgisi namevcut. Azalış var şuanda. Biz bu işin üstesinden geleceğiz. Alçak çalışmalarımız var” diye niteleyerek konuştu.

Programa katılan vatandaşlara metal ve bağımlılıkla savaşım sunumları yapıldı.

Share: