İbrahim Çeçen Vakfından büyük başarı

İbrahim Çeçen Vakfı’nın yaklaşık dokuz ay üzere tıpkısı süredir başlattığı IC Seçkin Ayak Topu yüksekokul projesinde dört Ağrılı sportmen Milli Takımlar U-14 Toprak karmasına seçildi.

Dert, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Bingöl ve Erzincan illerinin 2009 doğumlu futbolcularından oluşan karma maçlarında Erzurum ve Erzincan karşılaşmalarında Erzurum karmasına 2-1 yenilen, Erzincan karmasını ise 3-1 aşınmış eden Balkı karmasından 4 sportmen kesim karmalarına seçildi.

Verilen emeklerin karşılığını aldıkları için mutlu olduklarını söyleyen IC Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer “Yaklaşık dokuz aydır bu çocuklarımızın sağlam bire bir ayak topu altyapısı alabilmeleri üzere çabaladık. Projemize IC Elit Akademi ismini vererek futbola bakir başlayan çaplı sporcuları bir araya yayımlamak istedik. Sahiden bu çalışmalarımız sonucunda evcil ligde oynanan maçlar sonucunda IC Seçkin takımımız U-14 Balkı şampiyonu oldu. Hafta böylece yapılan mıntıka karmaları maçlarında ise dört sporcumuzu Milli Takımlar U-14 Bölge karmasına kazandırdık. Sıradaki hedefimiz ise Antalya’ya gidecek çocuklarımızın U-14 Milli takımına seçilmesidir” dedi.

Çocukların başarısı üzere aynı haddinden fazla kurumun işbirliği yaptığını belirten Dinçer, “Bu başarıda Türkiye Ayak Topu Federasyonu Erzurum Mıntıka Müdürlüğü, Veca Tıfıl Spor Kulüpleri Federasyonu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile antrenörlerimizin katkısı haddinden fazla balaban oldu. Hepsine İbrahim Çeçen Vakfı hesabına teşekkür ediyorum. İlerleyen aylarda 5.IC Minikler Ayak Topu Şenliğini düzenleyerek çocuklarımızın spor altyapısına katkımızı sürdüreceğiz ” dedi.

Milli Takımlar U-14 Erzurum Bölge karmasına kaleci Kartal Uçan, Ileri Uç Haktan Çalıştırıcı, Orta Yer Emre Melik Kaya ve Kesici namına Beat Yıldırım seçildi. – AĞRI

Share: