Ian Kasırgası’nın tutsak aldığı Florida’da sonuç gelişmeleri aktaran muhabir beş altı kalsın uçuyordu! O anlar sosyal medyada gündem oldu

Florida’nın Fort Mayer kentine ulaşan kasırga nedeniyle bir iki saat zarfında sokaklar ve binaların antre katları ile otoparklar sular altında kalırken, sel sularının bazı araçların uzunlamasına ulaştığı görüldü.

1 MİLYONA YAKIN KİŞİ ELEKTRİKSİZ KALDI

Fırtınanın sürüklediği ana deniz dalgaları zımnında akarsu seviyesinin kayran düz 2 metreye büyüklüğünde yükseldiği kentte ve dolay bölgelerde, faaliyet kesintilerini strateji eden “poweroutages.us” internet sitesindeki bilgilere göre 1 milyona andıran gönül elektriksiz kaldı.

1965’TEN BU YANA BÖYLESİ GÖRÜLMEDİ

Yaklaşık 240 kilometre çabukça karaya ulaşan Ian Kasırgası, Florida’nın kuzeyine akilane ilerlerken, zincir mağaza yönetimleri cümbüş güzergahındaki 70 şubenin kapatılacağını veya çok kısıtlanmış saatlerde bariz kalacağını duyurdu. Ian’ın karaya bildirme erdemli çarçabuk inen coşku olduğu tespitini paylaşan meteoroloji uzmanları, Fort Mayer’deki akarsu seviyesinin, ölçümlerin yapılmaya başlandığı 1965’ten bu yana en yüksek misil olduğunu kaydetti.

600 CİVARINDA PERVAZ İPTAL EDİLDİ

American Airlines, eyaletin çoğu bölgesinde hayatı katre fail çalkantı nedeniyle Şimal Carolina, Cenup Carolina ve Georgia kabilinden Florida’ya andıran eyaletlere yapılan uçuşlarda, yolcuların tarih değişiklikleri hizmetlerini ücretsiz yapacağını açıkladı. ABD’li çekicilik yolu şirketi, kasırganın önce gününde 600 civarında uçuşu bırakmak zorunda kaldı.

MUHABİRİN YAŞADIĞI TAHAKKÜM ANLAR KAMERADA

2.5 milyon emanet üzere tahliye emri sunulan ABD’de aktif yayında sonuç gelişmeleri veren benzeri muhabirin yaşadığı zor anlar ise sosyal medyada balaban patırtılı getirdi. Videoda rüzgarın etkisiyle ayakta durmaya ve konuşmaya çalışan muhabirin kendisine akla yatkın koparak mevrut ağacın darbesiyle yere düştüğü görülürken, yayına aylamak için nöbet kenarındaki tabelaya tutunduğu o anlar de ilgi çekti.Share: