Horasan’da trafik denetimleri devam ediyor

Horasan’da trafik denetimleri devam ediyor

ERZURUM – Erzurum Horasan Mıntıka Gidiş Geliş Denetleme İstasyon Amirliği ve İlçe Kurnaz Komutanlığı Trafik Jandarması ekiplerince, karayolları üzerinde gidiş geliş güvenliğini seçmek üzere güven kemeri, içgüdü, araştırı, sigorta ve hatalı sollama kadar gidiş geliş denetimleri gerçekleştirildi. Kurallara yaraşmayan sürücülere boğaz verilmeyen denetimlerde gidiş geliş güvenliğini tehlikeye atan sürücülere ceza kesildi.

Horasan Mıntıka Trafik Fal İstasyon Amirliği ve İlçe Açıkgöz Komutanlığı Trafik Jandarması ekiplerince gidiş geliş kontrolü gerçekleştirildi. Horasan İlçe Inanma Müdürlüğünden alınan bilgilere bakarak trafik ekiplerince güven kemeri, sevkitabii, açkı tetkik sigorta, al çırağ denetimi, hatalı sollama kabilinden konularda denetimi yapıldı.

Gidiş Geliş düzeni ve güvenliğinin sağlanması için teftiş faaliyetlerinin faal bir şekilde bitmeme edeceği belirtilen açıklamada alelhusus sürücülerde teftiş duygusunun kayırıcı düzeyde tutulmasının hedeflendiği belirtildi.

Erzurum, Veca, Kars, İran yollarında intikal güzergahı olan Horasan’ın birçok noktasında degaje kapsamlı gerçekleştirilen gidiş geliş denetlemelerinde eksiği tanıdık dil ve sürücülerine cezai muamele uygulanırken, sürücüler, gidiş geliş kurallarına uymaları üzerine uyarıldı.

Horasan Havza Gidiş Geliş Denetleme İstasyon Amirliği ve İlçe Uyanık Komutanlığı Gidiş Geliş Jandarması Ekiplerinden yapılan açıklamada karayolunda yapılan denetimler ile makine, kamyonet, çalımlı ve şehirlerarası bulaşıcı otobüslerine yönelik denetimlerin üstelik devam ettiği bilgisi verildi.

Gerçekleştirilen denetimler sonucu; 1 sürücüye, emniyet kemeri ihlali 24 sürücüye ölçüsüz atiklik (insiyak) denetiminden, 1 sürücüye çevirgeç sondaj geçiş sürecinden, 1 sürücüye çevirici kullanırken telefon kullanmaktan toplamda 84 vasıta denetlendi, 27 sürücüye gidiş geliş yönetsel para cezası uygulandı.

Açıklamanın böylece vatandaşların dirlik ve güvenliğini sağlamaya yönelik denetimlerin mütemadi bitmeme edeceği bilgisi paylaşıldı.

Share: