Hollanda’daki yardım gecesinde Neşet Ertaş türküsü okuyan Karsu, herkesi gözyaşlarına boğdu

6 Şubat’ta format üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler 10 ilimizde tehlikeli yıkımlara bozukluk oldu. Suriye ve Türkiye’birlikte binlerce kişinin ölümüne bozukluk olan depremlerin arkası sıra Hollanda’da depremzedelere yardım gayeli 2 saatlik kuma im yapıldı. Gecede depremzedeler amacıyla 88 milyon 921 bin 469 euro toplandı.

TÜRKÜ PERFORMANSI GÖZYAŞLARINA BOĞDU

Hollanda’da aktif Türk asıllı hanende Karsu’nun Hatay’daki 10 akrabası depremde kaybetti. Günlerdir yaşadığı üzüntüyü paylaşan hanende, Hollanda’daki yardım gecesinde konser verdi. Karsu Dönmez, faal yayında Neşet Ertaş’ın, “Gönlüm hep seni arıyor, neredesin sen?” ünlü türküsünü seslendirdi. Karsu’nun performansı geceye gelenleri gözyaşlarına boğdu.

ŞARKIYI DEPREMDE AHIRET YOLCULUĞU FAIL KUZENİ İÇİN SÖYLEDİ

Karsu, depremde kaybettiği kuzeninin, namına ulaşamayınca telefonuna, “Neredesin sen?” diye sesli ide bıraktığını anlattı. O nedenle kuzeni ve depremde kaybedilenler anısına bu türküyü seçtiğini söyledi.

HADİSE: ACIMIZ BÜYÜK

Yardım gecesine katılan hanende Fenomen ise “Acımız şişman, baskı günlerden geçiyoruz ama tıpkısı olunca gördüğünüz üzere her şeyi başarabiliriz” dedi.

İŞLETMELER GÜNLÜK HASILATINI DEPREMZEDELERE BAĞIŞLADI

Toplanan bağışların, kampanyayı yürüten 11 ulusal ve arsıulusal STK tarafından Türkiye ve Suriye’deki depremzedelerin azık, su, çare ve tahaffuz ihtiyaçları için kullanılacağı vurgulandı. Hollanda Başbakanı Mart Rutte dahi Twitter’dan paylaştığı videoda insanları Giro555 kampanyasına katılmaya nida etti. Kampanyaya destek olmak amacıyla binlerce işletmenin o günlü hasılatını depremzedelere bağışladığı kaydedilen açıklamada, haddinden fazla sayıda müzakere eserinin çıplak artırmayla satılarak gelirin Giro555 yerine yollandığı anlatım edildi.

Share: