Hayırseverlerin ameliyat ettirdiği sakat canlı, ayakkabı giyeceği günü hayal ediyor

Manisa’üstelik baş bezi ve yara bandı satarak geçiminin sağlayan ve kentin tanınan simalarından olan Sedat Hazır’ın, 6 yaşında geçirdiği illet sonucu eğrilen ayağı, hayırseverlerin desteğiyle yapılan liyakatli bire bir operasyonla düzeltildi.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden göçerek Manisa’ya yerleşen ailesinin 9 çocuğundan biri olan Sedat Derli Toplu (32), 6 yaşında geçirdiği devretme sonucu hastaneye kaldırıldı.

Sağ ayağı ve eli eğrilen, zihnî engeli gelişen Tetik, bu nedenle eğitimine devam edemedi. Ailesinin geçimine katkı temin etmek için mendil ve keskin bandı satan Süslü, ayağındaki eğrilik nedeniyle yaz şita giydiği terliklerle tanındı.

30 Teşrinievvel 2020’deki hareket sonrası depremzedelere yardım üzere Manisa’dan topladığı keder bantlarını İzmir’e götürmesiyle bile gündeme gelen Derli Toplu’ın eli ve ayağındaki eğriliğin ameliyatla düzeltilmesi için Manisa Ilbay Yardımcısı Mevlüt Özmen, Şehzadeler Şehremini Ömer Faruk Polat ve SELIM Öğür Manisa İl Toyluk Kolları’nın öncülüğünde kampanya başlatıldı.

Tetik, toplanan parayla Ankara’daki özel bire bir hastanede operasyon edildi. Kalburüstü tıpkı operasyonun ardından ayağı alışılagelen görünümüne munsap Apiko, alçı ve sargıları alındıktan sonra başmak giyeceği günleri iple çekiyor.

“İnşallah feci de ameliyat olacak”

Evinde tatil fail Süslü, AA muhabirine, tedavisi amacıyla emeği geçenlere teşekkürname ettiğini, iyileştiği üzere haddinden fazla mutlu olduğunu söyledi.

Çocukluğundan bu yana elinin ayağının tutmadığını, ailesinin yardımıyla yaşadığını anlatan Süslü, ayağı iyileştikten sonraları aksiyon bulup işlemek istediğini anlattı.

Derli Toplu, “Ayağım iyileşsin bırak koşturmayı zıplayacağım. Pabuç döşemek arz nazik hayalimdir. Ayağım faaliyetler edildi, inşallah dokunaklı da operasyon olacak. Sakat sağlığıma kavuşacağım. Bilcümle Manisa halkına teşekkür ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

“Çarşımızın gülen yüzü”

Sedat Süslü’ın kardeşi Harun Hazır ise ağabeyinin Manisa’da maruf ve yüzü sıcak tıpkısı gönül olduğunu, tedavisi için Ilbay Yardımcısı Mevlüt Özmen, DOĞRU Öğür Manisa İl Toyluk Kolları Başkanı Samet Tekevvün ve İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Değer Ademi ile Şehzadeler Belediye Reisi Ömer Faruk Polat’e teşekkür etti.

Apiko, “Mevlüt Valimiz Ankara’bile aynı doktor ayarladı. Abim işler oldu. Çokça şükür durumu dolgunca. Ayağını düzelttik, inşallah sonraki süreçte elini bile düzelteceğiz. Cenabıhak razı olsun hepsinden.” dedi.

YANLIŞSIZ Tümen Manisa İl Toyluk Kolları Başkanı Samet Veladet bile Sedat Apiko’ı detaylı yıllar tanıdıklarını anlatarak, şöyle konuştu:

“Sedat, Manisa’mızın, çarşımızın gülen yüzü. Kendisinin durumunu bilmemizden dünya bire bir şeyler tahsis etmek istedik. Sedat’ın bu engelli durumunu ortadan kuşkusuz kaldırırız diye düşündük. Bize Ankara’birlikte bir şifahane ayarlandı. Şehremaneti başkanımız, milletvekillerimiz, esnafımız, tümen teşkilatımızın desteğiyle gelişmemiş bire bir sürede dünyalık toplandı ve bu şekilde cerrahi müdahale gerçekleştirildi.”Share: