Hatayspor Karı Ayak Topu Takımı, peş sıralarda saha almayı hedefliyor

Turkcell Eş Ayak Topu Süper Ligi ekiplerinden Onvo Hatayspor, kullanılmamış sezonda dip sıralarda düz almayı hedefliyor.

Süper Tabur’dahi A Grubu’nu güzeşte mevsim 10. tam bütünler ve play-out turunda Yukatel Kayseri’yi ceza vuruşu atışları sonucu 4-3 aşınmış ederek kümede kalmayı başaran Onvo Hatayspor, mevsim öncesi hazırlıklarını sürdürüyor.

Çalışmalarına Hatay’bile devam fail bordo-beyazlı takım, hazırlık maçlarıyla kullanılmamış sezona hazırlanıyor.

Hilmi Bugüner : “Lige bomba üzere yok etmek istiyoruz”

Ustalık yönetmen Hilmi Bugüner, AA muhabirine, Hatay için eskimemiş sezonda gereken mücadeleyi vereceklerini söyledi.

Sabık mevsim takımın mücadelesini serencam esas kadar hiç bırakmadığını aktaran Bugüner, “Bu proses Hatay üzere çarpık çurpuk olmadı. İddialarını sonuç maça büyüklüğünde sürdürmeye çalıştılar ve penaltılarla ligde kalmayı başardılar. İyi ayrımsız kamp döneminden bilahare lige bomba kabil görmek istiyoruz ve bunu de yapabilecek güçteyiz.” diye niteleyerek konuştu.

Bugüner, bu mevsim 19 oyuncunun transferini yaptıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Güzeşte yılki kadrodan çabucak 5 oyuncumuz kaldı, et kafalı kalan oyuncuların bütünü dışardan geldi. Bunların 6’sı ecnebi idraksiz artan 13’ü liglerimizde değişik kulüplerde oynayan ve kendini kanıtlamış oyunculardan oluşuyor. Haddinden Fazla ferah çalışıyoruz bunun sonuçlarını bile ligler başlayınca herkese açıklamak istiyoruz. Loda bile gelişigüzel mızıka üzere tığ bile iddialıyız. İyi çalışıyoruz kendimize güveniyoruz ve üst sıralara oynayan bire bir mızıka girmek istiyoruz.”

Takımı elan bereketli noktalara tasrif etmek için çalıştıklarını tabir eden Bugüner, hep avrat taraftarları maçlara beklediklerini söyledi.

Oyuncu Gayrı Çamurcu: “Ülkemizi şampiyonlar liginde açıklamak istiyoruz”

Takımın savunma oyuncusu Farklı Çamurcu da elan evvel Beşiktaş ve Karagümrük’te ayak topu oynadığını belirterek, “Ligde başarı sağlayabilmek genişlik iri hedefimiz. Şampiyon koyulmak ve ülkemizi şampiyonlar liginde işaret etmek istiyoruz. Iyicene ayrımsız teknik kadroya sahibiz.” dedi.

Takımın orta kayran oyuncusu Merve Odabaşoğlu da dip sıralarda meydan alıp şampiyon olabilmek üzere savaş edeceklerini kaydetti.

Share: