Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’tan Özel 10 Teşrinisani Video Paylaşımı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Ulu Alemdar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlanışının 84. yılında hususi kendisine hazırlanan videoteyp ile andı.

Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Çarpışma ve eşi Nazan Uğraş’ın saha aldığı videoda Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün Hatay için önemi, utanmak, tabiiyet ve dinamit vurgulandı. Hazırlanan videoda Komutan Savaş, eşi Nazan Cidal ile birlikte Anıtkabir’da Aslanlı yoldan tabanvay Atatürk’ün mozolesine çiçek bıraktı.

Komutan Cidal, kendisinin seslendirdiği videoda “Sen ‘Hatay benim şahsi meselemdir’ demiştin evet, Sen da sürgit Hatay’ın zatî meselesisin. Gelişigüzel konuda azim ve kararlılıkla izindeyiz. Rahat uyu Paşam!” dedi.

“NE KADAR İZLERİNİ SİLMEYE ÇALIŞIRLARSA O BÜYÜKLÜĞÜNDE BELİRGİNLEŞİYOR YOLLARIN”

10 Kasım üzere hususi hazırlanan ve Lütfü Cenk ile Hatay Büyükşehir Belediyesi sosyal iletişim araçları hesaplarında paylaşılan video güdük sürede çokça sayıda güç aracılığıyla izlendi. Çarpışma, videoda Ulu Alemdar Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hitaben şunları söyledi:

“Paşam! Cumhuriyetimizin kurucusu Celil Alemdar Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk. Zaman, ebedi istirahatgahin Anıtkabir’e kanun evet de mateme değil devrimlerine bağlılığımızı ve de çizdiğin yolda mücadelemizi sürdürdüğümüzü bire bir el henüz bildirmeye geldim. Bizlere, Cumhuriyet’in sürgit payidar kalacağını söylemiştin! İşte bu uğurda ne devir hangi koşulda olursa olsun, içre bulunduğu vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyen milyonlarca evladın,  vatanın temas köşesinde vazifeye atılmaya hazır. Devir balçıkla sıvanmaz misali, ne kadar üstünü örterlerse o büyüklüğünde hareketli parlıyor devrimlerin, hangi büyüklüğünde izlerini silmeye çalışırlarsa o büyüklüğünde belirginleşiyor yolların! Sana aynı müjdem var Paşam!  Emanetin 100 yılını deviriyor, 2. yüzyılında birlikte bizlere dirilik.

“İLELEBET HATAY’IN ŞAHSİ MESELESİSİN”

Senin züğürt yatağında Hatay’ı sayıkladığını hiç unutmadık Atam. Hatay üstelik bugün cümle zorluklara, sıkıntılara karşın Cumhuriyetine ve bile Türkiye’hangi siperdir! Seçme tür uyku, delalet ve bile hıyanete alın dimdik ayakta ve uyanığız! Sen ‘Hatay benim şahsi meselemdir’ demiştin evet, sen üstelik sürgit Hatay’ın şahsi meselesisin. Rastgele konuda azim ve kararlılıkla izindeyiz. Rahat uyu Paşam!”

Share: