Hasan ve Şeyma Cinayetinde avukat gerginliği

Hasan ve Şeyma Cinayetinde avukat gerginliği

Öldürülen Hasan Aydoğan’ın annesi Döne Aydoğan maznun avukatına, “On Paralık mi utanmıyorsun birçok para aldın” diye bağırdı

Savcı Hasan ve Şeyma’nın katilleri amacıyla ağırlaştırılmış müebbet kodes istedi

KIRŞEHİR – Kırşehir’dahi 25 Mart 2022 tarihinde kaybolan ve tıpkısı müddet bilahare öldürüldükleri ortaya sâdır Hasan Aydoğan ve Şeyma Çıpa cinayetinde geçmiş mahkeme görüldü.

Kırşehir Bati Ceza Mahkemesinde tanıdık duruşmaya sanıklar Sami Aydoğan ve Şefkatli Ekici SEBGİS üzerinden bulundukları cezaevinden bağlandı. Sanık savunmalarını kayran mahkeme heyeti işlenen cinayetin ayrıntılarını dinledi. Sanıklar Sami Aydoğan ve Müşfik Ekici, mahkeme dahi işlenen cinayetle ilgili birlerini suçladı.

Maznun Şefkatli Ekici, savunmasında cinayeti arkadaşı Sami Aydoğan’ın işlediğine dair ses kaydı aldığını kanıt etti. Ekici, “Arkadaşım Sami Aydoğan, Şeyma ve Hasan ünlü gençlerin yanına her an kendisini polis güçleri adına tanıtıp otomobilden 2 genci bile cebe zoruyla indirdi. İkisini da bulunduğumuz araca bindirerek kelepçeledi. Daha sonraları Kortullu köy için sürerek ıpıssız ayrımsız alanda Şeyma ile konuşmak için bizi araçtan indirdi. Ego Maktul Hasan ile dışarıda bekledim. 5-6 an bilahare otomobilden inerek önce Şeyma’yı sonraları birlikte Hasan’ı silahla öldürdü. Sonra onun silahla korkutmasıyla gelişigüzel cesetleri aracın bagajında götürerek Kızılırmak kıyısına gelerek nehre attık. Makine içre Hasan ve Şeyma’ya Sami bilezik takarak bekletti. Olaydan bilahare arkadaşım Sami ile buluştuk. Aynı parkta konuşmalarımızı gürültülü kaydına aldım ve gürültülü kaydını emniyete teslim etti” dedi.

Olayı analjezik hap etkisi ile hatırlamıyormuş

Kırşehir’bile işlenen cinayetin ayrıntılarını anlatan sanık Sami Aydoğan ise suçlamayı kabul etmeyerek cinayeti arkadaşı Müşfik Ekici’nin işlediğini anlattı. Aydoğan, “Olay haset nöbetten çıkmıştım başım ağrıyordu. Arkadaşım Sevecen Ekici’den analjezik kendisine bildiğim komprime aldım sonrasında ise yaşananları kemiksiz adına hatırlamıyorum. Arkadaşım Sevecen’i daim hocalara götürüyordum akli dengesi durumunda değildi. Ağbayır ünlü mevkiye gittik. Orada Müşfik, çocukların bulunduğu araba yanı sıra bizim aracımızı durdurdu. Otomobilden inerek kendisini çocuklara polis güçleri adına tanıtıp kişi aracımıza aldık. Sonraları de benim bilmediğim karye için girdik. Sevecen çocukları araçtan indirip önceki Şeyma’yı sonraları Hasan’ı öldürdükten bilahare ben akan karın görüp yere yığıldım ve kusmaya başladım. Onun zırh zoruyla birlikte cesetleri Kızılırmak nehrine attık. Sevecen Ekici’nin anlattığı kabil ses kaydı var ise çözümlenmesini istiyorum. Birlikte dinleyelim” şeklinde konuştu.

Şehremaneti ihmalini avukat gündeme getirdi

Aydoğan ailesinin avukatı Mehmet Mürtefi Düz, sanıkların suçu eş işlediklerine kanma ettiklerini fakat Kırşehir Belediyesindeki düzenlilik görevlilerinin olaydan dokuz dönüş geçmiş işlenen mazot hırsızlığı olayına karışmalarına rağmen belediyenin işlem yapmamış olmasını sonrasında de cinayetin işlenmesini gündeme getirdi. Uray görevlilerinin sanıklar haklarında iş yapılmaması sonrası kıya olayının gerçekleştiğini belediyenin ise kıya işlendikten 3 periyot sonradan süt hırsızlığı için cürüm duyurusunda bulunduğunu belirten avukat Kayran, uray karşı de yaşanan olayla ilgili cürüm duyurusunda bulunacağını belirtti.

Murafaa heyetinin duruşmayı 20 Mesafe 2022 tarihine ertelemesinin arkası sıra Aydoğan ve Çıpa ailesi bireyleri maznun Şefkatli Ekici’nin avukatı Cemil Cahit Pişkin’in sanık hakkındaki savunması nedeniyle aksülamel gösterdi. Mahkemeyi strateji eden Hasan Aydoğan’ın 12 yaşındaki hasis kız kardeşi Rabia Aydoğan Ciddi Ceza Reisinden idam cezası atlaya zıplaya ağabeyinin katilinin cezalandırılmasını istedi.

Sanıklar Ekici ve Aydoğan, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, kalifiye tensel hücum, canavarca hislerle adam öldürme’ suçlarından yargılanıyor. Mahkeme Cumhuriyet Savcısının mütalaasının arkası sıra ertelendi.

Görüngü, Kırşehir’dahi 25 Mart 2022’üstelik yaşandı. Hasan Aydoğan ve Şeyma Çıpa’den bilgi alamayan ailesi polise anbean zayi ihbarında bulundu. Emniyet ekiplerinin çalışmaları sonucu otomobil, Bağbaşı Mahallesi Ağbayır mevkiinde ormanlık bir alanda terkedilmiş halde bulundu. Araçta şahıslara ilgilendiren cep telefonları, montlar ve Şeyma Çipo’e ilgilendiren kişisel eşyalarının olduğu çanta ele geçirildi. Ekiplerce merkeze sınırlı Kortullu köyünde yapılan aramalarda Kızılırmak kenarında Şeyma Çipo’in donmuş bedeni olaydan 3 devir bilahare kıyıya vurmuş halde bulundu. Hasan Aydoğan’ın cesedi ise kız arkadaşıyla alay malay öldürüldükten 77 periyot bilahare Kızılırmak’ta bulunmuştu.

Share: