“Hakemlerimizin yanındayız”

Kütahya Valisi Ulvi Polat, hafta sonu gerçekleşen ayak topu müsabakalarında yaşanan çabukluk olaylarına ilişik izah yaptı. Şiddetin katiyen kabul edilir olmadığının altını çizen Vali Çelik, “Gelişigüzel çeşit şiddetin karşısındayız ve bu zihniyeti hiçbir alanda akseptans etmiyoruz. İlgili şahıslarla ilgili gerekli kanuncu işler yapıldı, konuyu yakından takip ediyoruz. Hakemlerimizin yanındayız” dedi.

Vali Mürtefi Çelik, Kütahya Etken Futbol Yargıcı ve Gözlemcileri Derneği Şubesi Başkanı Ahmet İlhan Kültürlü, İl Yargıcı Müesses Başkanı Gökmen Canlıdinç ve cemiyet yönetimini makamında akseptans etti.

Ziyaretin gündemi, hafta sonu Domaniç ve Gediz ilçelerinde oynanan futbol müsabakalarındaki hakemlere müteveccih saldırılar oldu.

Konuyu yakından izleme ettiğini söyleyen Vali Yüksek Çelik, “Spor ve gayret baş başa gelmemesi müstelzim iki lafız. Seçme cins şiddetin karşısındayız ve bu zihniyeti hiçbir alanda akseptans etmiyoruz. Hakemlerimize yapılan saldırıları kınıyor, bu saldırıları gerçekleştiren şahısların hak ettikleri bildirme kırıcı cezaları almaları amacıyla muktezi yasalı işlemlerin sürdüğünü izhar etmek istiyorum. Hakemlerimizin rastgele devir yanındayız, konuyu yakından izlem ediyoruz” dedi.

Destekleri üzere Ilbay Çelik’e teşekkürname fail Topluluk Başkanı Ahmet İlhan Aydın, seçkin soy takat eylemini ülfet aracılığıyla izlem edeceklerini söyledi. – KÜTAHYA

Share: