Hadise’den Gözde Boşanma Açıklaması

Dört ay önce evlenen Hadise ile Mehmet Dinçerler cephesinde sular durulmuyor.

Mehmet Dinçerler’in alyansını takmaması ve Fenomen’nin ‘Küçük Tıpkısı Yol’ şarkısında gözyaşlarını tutamaması iş bitti haberlerini yanı sıra getirmişti.

Olay evliliği sona erdirmek üzere harekete geçti. Hanende, Mehmet Dinçerler’e boşanma davası açtı.

Bu gelişmenin ardından çift, içtimai medyada birbirini izlem etmeyi bıraktı.

“METRUKIYET DİLEKÇESİNİ VERDİM”

Hadise’nin menajeri Haluk Şentürk üstelik Snob Magazin’e yaptığı açıklamada metrukiyet haberini doğrulamıştı. Matbuat danışmanına “Boşanma dilekçesini verdim. Arayanlara boşanacağımı açıklayabilirsin” dediği öğrenilen şarkıcının dilekçesini Beykoz Adliyesi’ne verdiği belirtildi.

“ANLAŞARAK SONLANDIRAMADIK”

Dinçerler’in henüz beş altı konser yapmasını ve bağlı giyinmesini talip ailesinin baskısından bunalan Fenomen’nin düşünüm ayrılığı dolayısıyla bu kararı aldığı konuşuluyor.

Tüm bu haberlerden sonra Olay içtimai medyadan boşanacağını duyurdu. Yazdığı notta “Anlaşarak sonlandıramadığımız amacıyla” ifadesini kullanması dikkat çekti.

HADİSE KİMDİR?

Hadise nereli ve birçok yaşında; Hadise, 22 Ilk Teşrin 1985 tarihinde Belçika’nın Anvers kentinde dünyaya geldi. Fenomen aslen Sivaslıdır. 36 yaşındadır.

‘Hülya’ adında aynı ablası, ‘Derya’ ve ‘Murat’ adlarında iki kardeşi vardır.

Annesi ve babası 1972 yılında çalışmak üzere Belçika’ya gitti. Olay, darülfünun eğitimini pazarlama ve çağcıl diller konusunda aldı. Müziğe olan ilgisi nedeniyle mesleğini yapmadı, ailesinin da desteğiyle müzik eğitimi aldı.

Fenomen 11 yaşındayken temel ve babası evliliklerini sonlandırdı. 18 yaşına geldiğinde Idol yarışmalarının Belçika ayağı olan Idool 2003’e katıldı. Yarışma sonucunda ilk 10’a giremedi fakat 6 ay sonradan tıpkısı albüm teklifi aldı. Teklifi akseptans etmesinin ardından albüm hazırlıklarına başladı.

İlk şarkısı ‘Sweat’i 1 Son Teşrin 2004’te single namına satışa sundu. Mayıs 2005’te ikinci single’ı ‘Stir Me Up’ı yayınladı ve ilk klibini dahi bu şarkıya çekti. Gidiş sebebiyle adı Türk basınında kayran aldı. Ekim 2005’te üçüncü single’ı ‘Milk Chocolate Girl’ü satışa sundu. Teşrinisani 2005’e gelindiğinde önceki stüdyo albümü ‘Sweat’i yayınladı. Albümde düz alan ‘Ain’t No Love Lost’ ve ‘Bad Boy’ şarkılarını single adına da satışa sundu.

Şarkıcı, Eylül 2007’bile ikinci stüdyo albümünün önce single çalışması ‘A Good Kiss’i yayımladı ve klibini İstanbul’da çekti. Gücük Ay 2008’bile albümün ikinci single’ı ‘My Body’ yayınlandı. Şarkının klibi Şenol Korkmaz yönetmenliğinde çekildi.

Haziran 2008’birlikte yayımlanan Başkomutan Sıfat-Fiil albümü Nefes’te kayran kayran ‘Düşman’ şarkısında ikili şarkıcısı namına yer aldı. Tıpkısı kamer zarfında ikinci stüdyo albümü ‘Fenomen’yi piyasaya sürdü. Albümdeki 10 şarkının sözlerini Yves Gaillard ile gelişigüzel yazdı. Bunun birlikte ‘A Good Kiss’ şarkısının Açıkçası olan ve Sezen Aksu marifetiyle yazılan ‘Deli Oğlan’ı dahi albüme ekledi.

Ağustos 2008’de, MTV Avrupa Çalgı Aleti Ödülleri’nde Yer İyi Türk Şarkıcı kategorisinde namzet olarak gösterildi ancak ödülü Emre Vazıh kazandı.

EUROVISION’A KATILMA SÜRECİ

Vaka’nin 2009 Eurovision Üzüntü Yarışması’nda Türkiye katakulli edebileceğine dair ilk duyum 2007 yılının sonlarında artık. Ekim 2008’üstelik şarkıcının 2009 Eurovision Terane Yarışması’nda Türkiye’yi entrika edeceği açıklandı. 31 Çatlak 2008’birlikte, Sinan Akçıl ve Stefaan Fernande ile gelişigüzel yarışma amacıyla oluşturduğu ‘Düm Bir Tane Bir Tane’ şarkısını ilk kez TRT’de seslendirdi.

16 Mayıs 2009’de Rusya’nın başkenti Moskova’da planlı yarışmada Azerbaycan, Belçika, Mürekkep Kraliyet, Fransa, İsviçre ve Makedonya’dan birlik nokta aldı; toplamda 177 puana ulaşarak, Norveç, İzlanda ve Azerbaycan’ın ardından dördüncü oldu.

HADİSE’NİN HUSUSI YAŞAMI

1985 doğumlu olan Vaka, 2022 yılı itibarıyla 36 yaşındadır

Hikâye, geçtiğimiz aylarda gelişim insanı Mehmet Dinçerler ile evlenmiştir.

MEHMET DİNÇERLER KİMDİR?

1988 yılında dünyaya mevrut Mehmet Dinçerler, adlı kahve markasının Türkiye CEO’sudur.

Türkiye’üstelik Hacı Sayid’in ikinci kuşak ismi olan Mehmet Dinçerler, Hacı Sayid Umumi Heyet Başkanı Burhan Dinçerler’in oğludur.

Baklavada şöhretli aynı işaret olan Hacı Sayid’in kurucusu Hisse Senedi Dinçerler, Gloria Jean’s Coffees’in insanoğlu haklarını 2012 yılında satın aldı ve markayı oğlu Mehmet Dinçerler’e teyit etti.

Türkiye’de yıllar evvel yok olmaya beniz tutan kahve zincirini alıp yeniden canlandıran Mehmet Dinçerler, gücük müddet süresince 65 şubeyle markayı baştan piyasada tutmuştur.

Share: