Hadise’den Flaş Boşanma Açıklaması

Dört kamer geçmiş evlenen Fenomen ile Mehmet Dinçerler cephesinde sular durulmuyor.

Mehmet Dinçerler’in alyansını takmaması ve Vaka’nin ‘Küçük Aynı Yol’ şarkısında gözyaşlarını tutamaması ahzüita bitti haberlerini birlikte getirmişti.

Fenomen evliliği sona erdirmek amacıyla harekete geçti. Şarkıcı, Mehmet Dinçerler’e metrukiyet davası açtı.

Bu gelişmenin arkası sıra koşa, sosyal medyada birbirini izlem etmeyi bıraktı.

“METRUKIYET DİLEKÇESİNİ VERDİM”

Olay’nin menajeri Haluk Şentürk dahi Snob Magazin’e yaptığı açıklamada metrukiyet haberini doğrulamıştı. Basın danışmanına “Metrukiyet dilekçesini verdim. Arayanlara boşanacağımı açıklayabilirsin” dediği öğrenilen şarkıcının dilekçesini Beykoz Adliyesi’ne verdiği belirtildi.

“ANLAŞARAK SONLANDIRAMADIK”

Dinçerler’in daha bir iki dinleti yapmasını ve sınırlanmış giyinmesini isteyen ailesinin baskısından bunalan Hikâye’nin düşünüm ayrılığı zımnında bu kararı aldığı konuşuluyor.

Tüm bu haberlerden bilahare Hadise içtimai medyadan boşanacağını duyurdu. Yazdığı notta “Anlaşarak sonlandıramadığımız için” ifadesini kullanması ilgi çekti.

HADİSE KİMDİR?

Vaka nereli ve kaç yaşında; Olay, 22 Ilk Teşrin 1985 tarihinde Belçika’nın Anvers kentinde dünyaya geldi. Vaka aslen Sivaslıdır. 36 yaşındadır.

‘Hülya’ adında ayrımsız ablası, ‘Derya’ ve ‘Murat’ adlarında iki kardeşi vardır.

Annesi ve babası 1972 yılında gitmek üzere Belçika’ya gitti. Hikâye, darülfünun eğitimini pazarlama ve çağdaş diller konusunda aldı. Müziğe olan ilgisi nedeniyle mesleğini yapmadı, ailesinin üstelik desteğiyle çalgı eğitimi aldı.

Vaka 11 yaşındayken anne ve babası evliliklerini sonlandırdı. 18 yaşına geldiğinde Idol yarışmalarının Belçika ayağı olan Idool 2003’e katıldı. Konkur sonucunda önce 10’a giremedi ancak 6 kamer sonradan bir albüm teklifi aldı. Teklifi akseptans etmesinin arkası sıra albüm hazırlıklarına başladı.

İlk şarkısı ‘Sweat’i 1 Son Teşrin 2004’te single adına satışa sundu. Mayıs 2005’te ikinci single’ı ‘Stir Me Up’ı yayınladı ve geçmiş klibini üstelik bu şarkıya çekti. Haz sebebiyle adı Türk basınında yer aldı. Teşrinievvel 2005’te üçüncü single’ı ‘Milk Chocolate Girl’ü satışa sundu. Teşrinisani 2005’e gelindiğinde geçmiş stüdyo albümü ‘Sweat’i yayınladı. Albümde düz kayran ‘Ain’t No Love Lost’ ve ‘Bad Boy’ şarkılarını single kendisine de satışa sundu.

Hanende, Ilkgüz 2007’de ikinci stüdyo albümünün ilk single çalışması ‘A Good Kiss’i yayımladı ve klibini İstanbul’birlikte çekti. Şubat 2008’da albümün ikinci single’ı ‘My Body’ yayınlandı. Şarkının klibi Şenol Korkmaz yönetmenliğinde çekildi.

Haziran 2008’üstelik yayımlanan Başkomutan Sıfat-Fiil albümü Nefes’te meydan kayran ‘Düşman’ şarkısında düet şarkıcısı adına saha aldı. Tıpkı ay içre ikinci stüdyo albümü ‘Hikâye’yi piyasaya sürdü. Albümdeki 10 şarkının sözlerini Yves Gaillard ile gelişigüzel yazdı. Bunun yanı sıra ‘A Good Kiss’ şarkısının Türkçesi olan ve Sezen Aksu marifetiyle yazılan ‘Deli Oğlan’ı de albüme ekledi.

Ağustos 2008’bile, MTV Avrupa Çalgı Ödülleri’nde Bildirme İyi Türk Hanende kategorisinde aday kendisine gösterildi ancak ödülü Emre Işıklı kazandı.

EUROVISION’A KATILMA SÜRECİ

Fenomen’nin 2009 Eurovision Tempo Yarışması’nda Türkiye entrika edebileceğine dayalı evvel istihbarat 2007 yılının sonlarında daha çok. Ekim 2008’da şarkıcının 2009 Eurovision Gidiş Yarışması’nda Türkiye’yi hile edeceği açıklandı. 31 Antrakt 2008’de, Sinan Akçıl ve Stefaan Fernande ile alay malay yarışma amacıyla oluşturduğu ‘Düm Bir Tane Bir Tane’ şarkısını ilk defa TRT’üstelik seslendirdi.

16 Mayıs 2009’birlikte Rusya’nın başkenti Moskova’de planlı yarışmada Azerbaycan, Belçika, Müttehit Kraliyet, Fransa, İsviçre ve Makedonya’dan kül benek aldı; toplamda 177 puana ulaşarak, Norveç, İzlanda ve Azerbaycan’ın arkası sıra dördüncü oldu.

HADİSE’NİN HUSUSI YAŞAMI

1985 doğumlu olan Hadise, 2022 yılı itibarıyla 36 yaşındadır

Hadise, geçtiğimiz aylarda aksiyon insanı Mehmet Dinçerler ile evlenmiştir.

MEHMET DİNÇERLER KİMDİR?

1988 yılında dünyaya gelen Mehmet Dinçerler, adlı kıraathane markasının Türkiye CEO’sudur.

Türkiye’da Hacı Sayid’in ikinci nesil ismi olan Mehmet Dinçerler, Hacı Sayid Umumi Heyet Başkanı Burhan Dinçerler’in oğludur.

Baklavada tanınmış benzeri bellik olan Hacı Sayid’in kurucusu Burhan Dinçerler, Gloria Jean’s Coffees’in anatomi haklarını 2012 yılında satın aldı ve markayı oğlu Mehmet Dinçerler’e tasdik etti.

Türkiye’üstelik yıllar önceki bulunmayan olmaya beniz markajcı kahve zincirini alıp yeniden canlandıran Mehmet Dinçerler, bodur müddet süresince 65 şubeyle markayı baştan piyasada tutmuştur.

Share: