Gürcistan Savunma Bakanı Burchuladze, Kış Tatbikatı-2023 Değme Rasıt Günü’nde konuştu Açıklaması

Gürcistan Defans Bakanı Juansher Burchuladze, Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan ilişkilerinin daha dahi güçlendiğini belirtti.

Bakan Burchuladze, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Kars’ta düzenlediği Cumhuriyet tarihinin en degaje katılımlı “Kış Tatbikatı-2023″ün temas müşahit gününde yaptığı konuşmada, tatbikatın başarıyla gerçekleştirilmesinde emeği olanlara ve delege 17 ülkenin personeline teşekkür etti.

Tatbikatın öneminden bahseden Burchuladze, şöyle konuştu:

“Sayın Milli Defans Bakanı Hulusi Akar’ın sözlerini tekrarlamak istiyorum. Biz arkadaş ve cömert ülkeler, tatbikatları birisiyle cenk etmek için değil kendi ülkelerimizi yüklenmek amacıyla yürütme ediyoruz. Komşu ülke halkına söylemek istiyorum ki onların başında haddinden fazla bol ayrımsız liderleri var, haddinden fazla tecrübeli şef ve haddinden fazla etkili ordu garantisiyle milleti destek olmak için çalışıyor. Aynı dahaki kış tatbikatının seçme gözlemci faaliyetleri ve bu tatbikata katılan 17 ülke askeri personeline sükse diliyorum. Bizim üçgen ilişkilerimiz, Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan ilişkileri daha üstelik güçleniyor ve eminim ki bir nice faaliyeti bu arada yürütme edeceğiz.”

Burchuladze, kudretli manevra için askeri personeli tebrik etti.

Share: