Gün Doğusu Anadolu Bölgesi kar engeline takıldı

Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kar ve tipi nedeniyle 400 iskân biriminin yolu kapandı.

Karla savaşım ekipleri, sınırlanmış yolların açılması, cadde ve kaldırımlarda biriken karların temizlenmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Aheste hatır devam ettiği Van-Bahçesaray karaca yolu de çığ tehlikesine cebin esbak akşamdan bu yana merbut tutuluyor. İlçeye erişim, Bitlis‘in Hizan ilçesi üzerinden sabık mütenavip yoldan sağlanıyor.

Karayolları 11. Nahiye Müdürlüğü ekipleri, Van-Hakkari kişmiri yolu Kurubaş ve Güzeldere geçitlerinde ulaşımın aksamaması üzere defa açım ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Hakkari İl Hususi İdaresinden alınan bilgiye bakarak, zıt albeni koşulları nedeniyle 196 yerleşme birimine erişim sağlanamıyor. Karla mücadele ekipleri, bu yolların açılması için ceht harcama ediyor.

Çarşı merkezinde biriken karları iş makineleriyle kamyonlara doldurarak kentin dışına haiz şehremaneti ekipleri da cadde ve sokaklarda kar kürüme çalışmalarına bitmeme ediyor.

Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar nedeniyle Muş genelinde 23 köy yolunun ulaşıma kapandığını söyledi.
Muş Belediyesi, cadde ve sokaklarla tuzlama çalışması yürütüyor.
– Bitlis
Bitlis İl Hususi İdaresi Kez ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Beklenti Kurtkan birlikte şehir genelinde 43 karye yolunun kapandığını belirtti.
Kar yağışının peşi sıra efdal kesimler ve site merkezi beyaza büründü.

 

Share: