GSB elverişsiz başvuruları açıklandı

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı (GSB) Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, GSB sıkı başvurularının açıklandığını belirterek, “(KYK) Bir Numara safha düzlük yerleştirmede tarihimizin en efdal hile oranını yüzdelik 80 ile gerçekleştirdik.” dedi.

Vekil Kasapoğlu, Ankara Cebeci Yurdu’nda, spor memleket müdürlerinin bile çevrim içi katıldığı toplantıda GSB ev referans sonuçlarına ait bilgiler verdi.

2022-2023 eğitim bilimi talim dönemi az başvurularına ilişin birinci safha say sonuçlarını sarılmak amacıyla toplantının düzenlendiğini tabir fail Kasapoğlu, “800 sıkıntılı, 825 bin yetenek, güvenliğiyle, temizliğiyle, içtimai imkanlarıyla gelişigüzel alanda faziletkâr teveccühe mahzar aynı altyapı ve yaşam alanı. Tamlık gençlerimize onların değerli ailelerine ‘hoş geldiniz’ demek istiyorum.” diye konuştu.

Bütün çalışmaların haber odaklı şekilde ve tamamen tıpkısı herkes yaklaşımıyla ele alındığını vurgulayan Kasapoğlu, “Yurtlar sürecini birlikte analiz, planlama ve uygulama kendisine 3 anne başlıkta yürütüyoruz. Uygulama aşamasını fazlara ayırdık. Iğrıp sürecimizi 4 fazda tamamlayacağız. Bugün birinci safha sonuçlarını sizlerle paylaşacağım. Temel amacımız darülfünun gençliğini, onların yurtlara yerleşim sürecini en faal, mübarek şekilde kıvrak koordinasyonla imale etmek.” ifadelerini kullandı.

Başvuruların tamamen afaki ve dijital ortamda çözümleme edildiğini vurgulayan Kasapoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Üniversite küşat tarihleri il iklim farklı oluyor. Biz dahi bunu göz önüne alarak planlama yaptık. Bir Numara fazı tamamlayarak aplikasyon aşamasını başlatmış oluyoruz. Koyu sevgi komple benzeri çalışma var. Bu adamakıllı çalışmaları güzelce neticelerle taçlandırıyoruz, taçlandıracağız. Yapılan başvurular, 12 kamu kurumu tarafından sayısal kendisine çözümleme edildi. Başvurusu meri aziz öğrencilerimiz, dirimlik, sükse ve sosyal nitelik kriterleri anne alınarak gene tamamen sayısal ortamda, afaki şekilde aynı puanlamayla belirleme edildi ve sıralama yapıldı. Oluşan sıralamayla öğrencilerimiz, kazandıkları okula sunu mümasil oluşmak kaydıyla numara yapıldı. Şayet o yurtta düzlük bulunmayan ise bildirme mümasil gayrı yurda fent yapılmak kaydıyla bu proses işletildi.”

“3 safha daha var”

Vekil Kasapoğlu, yerleştirmeler yapılırken üniversitelerin tevessül tarihlerinin ve üniversiteye ilk kez başlayacak öğrencilerin şehre gelişleri kabil konuların alelhusus dikkate alındığını söyledi.

Öğrencilerin adaptasyon süreçlerinin de ayn önüne alındığını dile getiren Kasapoğlu, gençlerin yanlarında kendisine onların işlerini kolaylaştırmak istediklerini dile getirdi.

“Bir Numara safha kayran yerleştirmede tarihimizin yer faziletli intizam oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” diyen Kasapoğlu, “Ülkemizin sağladığı mikro hizmetlerinin dünyada eşi ayrımsız yok. Biz yüzde 80’lik oranı hem da evvel fazda karşılayarak aynı rekoru gerçekleştirdik. 36 ülkenin nüfusundan daha çok kapasiteye sahip mikro altyapımız var. Bu da alım ve alay vesilesidir. Bir Numara faz sonrası 3 fazımız elan var. Bu fazların böylece temas öğrencimiz bu çatının altında bizlerle bu arada olacak. Safha, safha sonuçları açıklayacağız, sakınım yerleştirmelerimiz bitmeme edecek.”

İlk fazda 41 ilde yerleştirmenin tamamlandığına dikkati çeken Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Buralarda ikinci safha uygulamaya geçmeyeceğiz. Liyakatsiz sakınım tamamladık. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Veca, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Yardımcı, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak oluşmak üzere 41 memleket merkezimizde cümle başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye mümasil ilimizde dahi bu yerleşimi ikinci safha sürecinde cezbetmek üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde erkek ve 4 ilimizde kız öğrencilerin tamamı yurtlara yerleştirildiler. Eylül kocaoğlan içerisinde ikinci safha sonuçlarını esasen yıpranmamış başarılarla sizlere paylaşacağım. Tüm Türkiye’miz da altyapımızı güçlendirmeye bitmeme edeceğiz. Gençlerimizle omuz omuza birlikte olmaya devam edeceğiz. Onların umudunu, onların bugünlerini, yarınlarını bahtiyar kılma adına bilcümle alay malay çalışmaya devam edeceğiz. Tam gençlerimize sonuçlarımızın ömre bedel olmasını diliyorum. Tek ailemizi, tek gencimizi endişeli olmadan bu süreci sunu andıran şekilde takip etmeyi başvuru ediyorum.”

Share: