Girlevik Şelalesi güzün ziyaretçilerini ağırlıyor

Erzincan’de “Katıksız Sit-Kalifiye Katıksız Koruma Alanı” kendisine tescil edilen Girlevik Şelalesi, bölgeyi konuşma edenleri bağ bozumu renkleriyle karşılıyor.

Kent merkezine 35 kilometre uzaklıkta Munzur Dağı eteklerinde mevcut Kalecik köyündeki 9 ayrı kök suyunun birleşmesiyle oluşan Girlevik Şelalesi, gelişigüzel sezon farklı güzellik sunuyor.

Çevresindeki yeşil nebat örtüsüyle, yazın serin havası ve kışın ise metrelerce yükseklikteki buz sarkıtlarıyla dikkati çekici çavlan, sonbahar mevsiminin yaşandığı şu sıralarda misafirlerini, sararan yapraklarla ciltli doğasıyla ağırlıyor.

Sonbaharda ağaçların ve çevresindeki bitkilerin sararmasıyla ayrı aynı güzelliğe bürünen çavlan, 40 metreden dökülen sularıyla seyrine yetinme olmayan kaynak oluşturuyor.

Şelalenin bu manzarasında ışık çektirmek ya dahi özçekim fora etmek üzere bölgeye mevrut ziyaretçiler, benzersiz güzelliğin tadını çıkarıyor.

Girlevik Şelalesi’nin ziyaretçilerinden Zuhal Kargın, AA muhabirine, Adana’dan geldiğini ve şelalelinin doğal güzelliğine hayran kaldığını söyledi.

Daha önceki bir el daha şelaleye geldiğini ve burayı çok beğendiğini anlatım eden Kargın, “Şelale sonbaharda çokça iyice. Yaz ve ilkbahar aylarında ise ayrı bir güzelliği var. Ego burayı alelhusus herkesin gelip görmesini referans ediyorum. Düzlem ve ambiyans banal haddinden fazla fena hâlde. Tabii güzelliğine hayran kaldım.” dedi.

Share: