Girişken kardeşler teniste milli kalıp hayali amacıyla vuraç sallıyor

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde öğretmenleri marifetiyle yönlendirildikleri teniste elde ettikleri derecelerle adından kortej ettiren Ayaz ve Agit Atılgan kardeşler, milli takım formasıyla dahi başarıyı hedefliyor.

Güvenlik güçlerinin kalburüstü operasyonları sonucu sağlık ve cüret ortamının üretim edilmesinin peşi sıra tendürüst ve çocukların sportif faaliyetlere yönlendirildiği Yüksekova’bile, çeşitli branşlardaki kurslarda müsabakalara hazırlanan sporcular katıldıkları organizasyonlarda elde ettikleri derecelerle ayn dolduruyor.

Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesindeki kurslar sebebiyle lisanslı sporcu sayısı kalan ilçede, öğretmenlerinin yönlendirmesiyle tenise başlayan 13 yaşındaki Ayaz ve 14 yaşındaki Agit Girişken kardeşler birlikte millî müsabakalarda oylumlu başarılara imza attı.

Batman’üstelik 15-17 Nisan’üstelik düzenlenen “Anadolu Yıldızlar Ligi Alan Topu Ekip Müsabakaları” ve 26-28 Haziran’bile Şırnak’ta gerçekleştirilen Küçük Asya Yıldızlar Ligi Alan Topu Çeyrek Final Müsabakaları”nda zat kategorilerinde birinci olan Acar kardeşler, 18-21 Ağustos’ta Veca’üstelik planlı “Anadan Görme 2. Balkı Dağı Alan Topu Turnuvası”nda bile cümle maçlarını kazanarak böke oldu.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 29 Eylül’de düzenlenecek Tatvan- Nemrut Krater Cup’a katılacak olan kudretli sporcular, buradan de madalya kazanarak elde edecekleri puanlarla milli bando forması giymeyi hedefliyor.

Başarılarıyla ilçedeki sair gençlere de emsal olmak talip kardeşler, Cahillik Merkezi bahçesindeki sahada farklı sporcularla birlikte hazırlıklarını sürdürüyor.

Ayaz Girişken: “Benzeri raketi iki emanet kullanıyorduk”

Ayaz Girişken, AA muhabirine, öğretmenleri sebebiyle 3 yıl önce tenise başladığını ve farklı illerdeki turnuvalara katıldığını belirtti.

Tenisle gelişigüzel hayatının bile değiştiğini anlatan Ayaz Girişken, “Tenisle tanıştıktan sonradan okulda de performans arttı. Dondurucu soğuklarda birlikte dursuz duraksız çalışmalarımızı sürdürdük. Tıpkı raketi iki dirilik kullanıp egzersiz yapıyorduk. Ağrı Dağı Tenis Turnuvasında bir numara oldum. Haddinden Fazla mutluyum. Amacım milli formayı giyip arsıulusal müsabakalarda ülkemi, ailemi ve öğretmenlerimi gururlandırmak.” diye niteleyerek konuştu.

Agit Atılgan: “Nazik başarılar çekmek istiyorum”

Agit Atılgan ise öğretmeninin tavsiyesi üzerine bu spora başladığını rapor ederek, “Mayıs ve haziran aylarında Batman ve Şırnak’ta düzenlenen kesim şampiyonasında, en üst birlikte Ağrı Dağı Tenis Turnuvasında bir numara oldum. Okulda akim tıpkısı çocuktum. 7 cılız notum vardı. Spora başladığımdan beri artık düşük grado almıyorum. Okuldaki takat sınırı arttı. Kardeşimle alay malay milli topluluk forması giyerek balaban başarılar görmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürü Elem: “bütün insanlarımıza dokunacağız”

Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürü Sami Incitici ise ilçenin canlı şahsiyet ve sportmen potansiyelinin faziletkâr olduğunu söyledi.

Huzur ve atılganlık ortamının sağlanmasıyla ilçedeki sporcu kapasitesini keşfettiklerini belirten Elem, şunları kaydetti:

“Ülkemizde, ilimizi değişik branşlarda külah eden birçok sporcumuz var. Ski dalında 36 milli sporcumuz var. Kayakta çok korkulu başarılarımız var. Gayrı alanlarda bile sakil başarılar elde ettik. Tenis Kortu tenisinde sabık bütün maçlarını kazanarak şampiyon olan iki sporcumuz var. Bu sporcular mayıs ve haziran ayında de nahiye birlikte şampiyon oldular. artık da onlardan şişman başarılar bekliyoruz. 5 yaşından 70 yaşına büyüklüğünde bütün insanlarımıza dokunacağız ve ilçemizin sporcu potansiyelini ortaya çıkaracağız.”Share: