Giresun ruzname haberi: Amasya’daki otobüs kazasında ölen bekçinin cenazesi Giresun’da defnedildi

Amasya’nın Merzifon ilçesinde eğreti otobüsü ile tırın çarpıştığı kazada ölen mahalle bekçisi Asıl Aslantürk’ün cenazesi Giresun’da toprağa verildi.

Eşi Fatmanur Aslantürk (28) ile fariza yaptığı İstanbul’dan memleketi Alucra’ya gittiği bulaşıcı otobüsünün tır ile çarpıştığı kazada ölen 30 yaşındaki Aslantürk’ün cenazesi, yakınları eliyle Alucra’ya getirildi.

Aslantürk için Alucra Dalan Camisi’nde planlı cenaze törenine, eşi Fatmanur Aslantürk ile yakınlarının yanında Kaymakam Muhammet Cengiz, Belediye Reisi Suat Aybar, İl Itimat Müdürü Recep Güzelyazıcı, İl Jandarma Komutanı Bağımsız Özer ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze, öğle vakti kılınan namazın peşi sıra Alucra şehir mezarlığında toprağa verildi.

Aslantürk çiftinin tahminî 3 kamer geçmiş evlendikleri ve Alucra’da yakınlarını musahabe üzere yola çıktıkları öğrenildi.

İstanbul’dan Giresun’un Alucra ilçesine giden İbrahim Endişe yönetimindeki Rota Turizm’e ilişkin 34 TN 6028 plakalı arızi otobüsü, Kayadüzü mevkisinde Selahattin İnanır’ın kullandığı 52 ADJ 308 plakalı tırla çarpışmış, yolculardan Dursun Şerbetçi ve Esas Aslantürk hayatını kaybetmiş, 20 can yaralanmıştı.

Share: