Generali Sigorta’nın zararı yüzde 125 arttı

FİNANSGUNDEM.COM

Generali Sigorta 1 Familya-31 Mesafe 2021 hesap dönemine ilgilendiren finansal sonuçları açıkladı. Ayrıntılı dirimlik tablosuna bakarak 2020 yılında 12 milyon teklik beis açıklayan sigorta şirketi sabık yıl böylelikle yani 2021 yılında zararını 27 milyon liraya çıkardı. Generali’nin zararı tıpkı yılda yüzde 125 oranında artma gösterdi.
1831 yılında İtalya’nın Trieste kentinde kurulan Generali, 1863’te İstanbul’üstelik geçmiş acentesini açarak sigortacılık faaliyetlerine başladı. 1989 yılında ise Generali Sigorta Anonim Şirketi’ni kurarak yereli şeriklik konumuna geldi.

Avrupa’nın sunu büyük 3 sigorta firmasından biri olan Generali, Türkiye’de 500’ün üstünde acentesiyle açık aynı ulaşım ağına erbap.

Şirketin İtalya’daki merkezinde ise ağır sıklet savaşları yaşanıyor. Nisan ayında yapılması beklenen genel kurulda Generali’nin ikinci en şişman yatırımcısı, inşaat kralı Francesco Gaetano Caltagirone ve üçüncü en nazik yatırımcısı olan milyarder Leonardo Del Vecchio, CEO Philippe Donnet’in baştan atanmasına düzlük okuyarak zat adayını öne sürmeyi planlıyor.

Generali Sigorta’dahi yoğun savaşları

 

Milyarderlerin ‘Generali Sigorta’ savaşı

 

Share: