Gençlerbirliği galibiyete hasret kaldı

Spor Kıç 1. Grup ekiplerinden Gençlerbirliği, serencam 7 maçında çabucak 2 fakül alabildi.

Ligde 10. haftanın kapanış maçında Adanaspor’a deplasmanda 2-1 yenilen başkent ekibi, üzücü gidişata serencam veremedi.

Transfer yasağını kaldıramadığı amacıyla takıma sağlamlaştırma yapamayan al-siyahlılar, 6 puanla 17. sırada vadi alıyor.

Gençlerbirliği, yıpranmamış maharet direktörü Ölçüsüz Aksoy yönetiminde çıktığı üç maçı birlikte kaybetti.

Yılport Samsunspor ve Ankara Keçiörengücü’ne 2-0 kaybeden başşehir temsilcisi, Adanaspor mağlubiyetiyle üst üste üçüncü yenilgisini yaşadı.

Ligdeki yegâne galibiyetini 2-1’lik skorla Dyorex Boluspor karşısında elde eden Gençlerbirliği, elan sonra çıktığı 7 maçta 2 kardeşlik ve 5 yenilgi aldı.

Niyazi Akdaş gitti-geldi

Ekonomik açıdan boğunuk bire bir proses ruhlu hükûmet merkezi ekibi, sonuç 4 ayda 3 genel asamble yaptı. Gençlerbirliği bu süreçte yaptığı umumi kurul sayısı kadar galibiyete ulaşamadı.

5 Haziran’birlikte baştan başkanlığa seçilen Niyazi Akdaş, 31 Temmuz’dahi gerçekleştirilen olağanüstü umumi kurulda namzet olmadı.

Akdaş’ın desteklediği ve seçime bir tane namzet giren Talip Çankırı kırmızı-siyahlıların yıpranmamış başkanı seçilirken, başkent temsilcisi para aktarımı yasağını kaldıramadı.

Olağanüstü umumi yerleşmiş 25 Eylül’de yeniden toplayan Gençlerbirliği’nde gene Akdaş dönemi başladı.

Kavi Diyadin’in istifasıyla boşalan beceri direktörlük görevine Sivri Aksoy’u getiren Akdaş’ın bu hamlesi daha meydan sonucuna yansımadı.

Gençlerbirliği, Spor Makat 1. Klasman’in 11. haftasında 31 Ekim Pazartesi haset sahasında Manisa FK ile karşılaşacak.

Share: