Gelgeç geçitleri “Hayata ihtiram duruşu” sloganıyla kırmızıya boyandı

Ilbay ve Uray Komutan Vekili İdris Akbıyık’ın öğrencilerle arkadaşça etmesi

Ilbay Akbıyık’ın konuşması

Vali Akbıyık’ın öğrencilerle arızi geçidini boyaması

Öğrencilerin sâri geçidini boyaması

Öğrencilerin arızi geçidinden diğer tarafa geçmesi Van, Hakkari, Bitlis ve Muş’ta İçişleri Bakanlığınca “Yayalara evleviyet duruşu, hayata ihtiram duruşu” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında eğreti geçitleri kırmızıya boyandı. Hakkari’dahi eğreti önceliğine dikkati buyurmak ve güdücü duyarlılığını tezyit etmek için başlatılan kampanya kapsamında Kentlileşmiş Sancar Caddesi’nde program düzenlendi.

Burada öğrencilerle sohbet fail Vali ve Belediye Başbuğ Vekili İdris Akbıyık, yayaların önceliğini ve trafikteki güvenliğini artırmak üzere Türkiye’nin seçme durumunda etkinliklerin yapıldığını söyledi.

Kentte da okulların önündeki eğreti geçitlerini kontrol ederek kırmızıya boyadıklarını nâkil Akbıyık, “Yayalar bizim al çizgimiz, önceliğimiz. Ondan dünya buradayız. Bütün beraber etkinlik yapacağız. Buraya araçlar geldiğinde duracak.” dedi.

Akbıyık, daha sonra öğrencilerle bulaşıcı geçitlerini kırmızıya boyadı.

Etkinliğe, İl Uyanık Komutanı Tümgeneral Coşkun Sel, İl Itimat Müdürü Namazlar Mete Bulak, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Pakiş, İl Milli Yetişek Müdürü Bilal Mebzul ve öğretmenler bile katıldı.

Share: