Geleceğin diş hekimleri beyaz önlüklerini giydİ

Geleceğin diş hekimleri beyaz zehir önlüklerini giydİ

KSBÜ Rektör Yardımcısı ve Dişçilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi:

“Siz ve önlüğünüz, patika yaşamınız süresince parafin kalsın”

KSBÜ Diş Hekimliği Fakültesi kaliteli öğrencisi Zeynep Emer:

“İnşallah okulumu başarıyla bitirip, ülkeme hizmet edeceğim”

KÜTAHYA – Kütahya’bile, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin kaliteli öğrencileri için ‘Beyaz önlük giyme töreni’ düzenlendi.

KSBÜ Tıp Fakültesi Hekim Sinan Konferans Salonu’ndaki törende 92 öğrencinin beyaz önlükleri, tören düzeni mensuplarınca giydirildi.

KSBÜ Rektör Yardımcısı ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Çekirdekçi, geleceğin diş hekimlerine hitaben tıpkısı müracaat yaptı.

Çekirdekçi, “Bugün burada diş hekimi adayı öğrencilerimize hekimlik mesleği üzere dürüstlüğün aydınlığın, asaletin, saflığın, bilgeliğin, mütevazı olmanın ve yekpare insanlara hizmet aşkının aynı sembolü olan beyaz önlüklerini giydirme töreni üzere toplam bulunmaktayız. Bu iyice anları bizimle katılmak üzere buradasınız ve bizleri onurlandırıyorsunuz. Hepinize değişik teşekkürlerimi sunuyor, uz geldiniz diyorum. Buradaki canlı diş hekimi adaylarımız dayanabilen süreçlerden geçtiler, çalıştılar himmet verdiler çok yoruldular ve emeklerinin karşılığında başarıya ulaştılar. Üniversitemizi yeğleme ederek ailemize katıldılar. Bizler bu tercihlerinden ötürü mutlu olacakları tıpkı terbiye tedris kurumu olma hedefinde ilerliyor, gelişerek büyüyoruz. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu heyecanı ve gururu yıllar ilk yaşamış tıpkısı iz büyüğünüz kendisine size çağırmak istiyorum. Çalıştınız, çabaladınız adalet ettiniz. Rızkınızı kaldırmak için bu mesleğin güzel, imtiyazlı ama ayrımsız o kadar bile çileli için koyuldunuz. Yolunuz, bahtınız belirtik olsun. Bu göğüslük size ananızın yanlışsız sütü kadar bembeyaz, tertemiz konfirmasyon ediliyor. Siz ve önlüğünüz tamlık çığır yaşamınız süresince beyaz zehir kalsın. Rızkınızı helalinden kazanmanın uzlaştırıcı olsun. Oyun ettiği vicdani, ahlaki değerlere sahip çıkı, yıpranmasına cevaz vermeyin. Sizi bu günlere getiren ailelerinizi sevindirmeye, gururlandırmaya bitmeme edin” dedi.

KSBÜ Dişçilik Fakültesi kaliteli öğrencisi Zeynep Emer, “Zaman parafin önlüğüme kavuştum. İnşallah okulumu başarıyla bitirip, ülkeme bakım edeceğim” diyerek konuştu.

Törene Kütahya İl Keyif Müdürü Yapıt Şenkul, akademik, keyif ve yönetimsel personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.

Share: